PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=782110}

Zagłada

Extinction
5,5 16 273
oceny
5,5 10 1 16273
Zagłada
powrót do forum filmu Zagłada

Otóż dzień po filmie zacząłem się zastanawiać - jakim cudem oni [UWAGA SPOILER] nie zorientowali się, że są [SPOILEEEER] syntetykami? Nie dziwiło ich to, że w ogóle się nie starzeli? Na początku myślałem, że się starzeją, ale od 'kosmity' wiemy, że on nie urodził się na ziemi, a cała rodzinka miała tyle samo lat co w czasie wojny. Więc co, syntetyki się nie zorientowały, że coś tu nie gra? A dzieci-syntetyki cały czas pozostają dziećmi? I nawet jeśli są dziećmi wyglądowo, to chyba powinny z czasem stać się 'doroślejsze' charakterem, a zachowywały się tak, jakby dopiero co się urodziły.

ocenił(a) film na 3
PinkySuavo

Co jakiś czas restetowano im pamięć :) w filmie jest wyjaśnione.

ocenił(a) film na 6
leszek_kw

W której minucie filmu? Przed chwilą skończyłam oglądać i jedyne co pamiętam to to, jak mówili o wymazaniu pamięci po ataku, który miał miejsce 50 lat wstecz. Owszem była klinika dla osób z problemami ze snem itp., ale nie przypominam sobie aby mówiono, że pamięć była "co jakiś czas" resetowana.

aguska_a27

Jeżeli komuś coś się przypominało np. jak głównemu bohaterowi w snach, to tzw. psycholog wymazywał to z powrotem. Był wątek że główny bohater źle sypiał z powodu koszmarów i po naleganiach żony poszedł do tej kliniki snów, która pod nazwą psychologa właśnie się tym zajmowała. Był tam inny człowiek - syntetyk (zwał jak zwał) który szeptem do niego wzburzony mówił, że oni ich okłamują, że tą są wspomnienia i oni nie są wariatami, że to się wydarzyło naprawdę, ale że on ma dość tych wspomnień, snów, dlatego zgodzi się na wymazanie pamięci. Jego słowa spowodowały że główny bohater wyszedł stamtąd, o co żona miała pretensje, dopiero jak się zaczęła inwazja, to zrozumiała, że on mówił prawdę i go przeprosiła. Było o tym w filmie. Musiała pani to przegapić.

ocenił(a) film na 6
magdalenika

W komentarzu wyzej nie chodzilo mi o resetowanie pamieci gdy ktos mial wizje, ale o to co poruszyl PinkySuavo. Nie bylo mowione, ze resetowano pamiec KAZDEMU co jakis czas, tylko wtedy, kiedy zaczynaly sie wizje. Nikt nie zastanawial sie, dlaczego wciaz wygladaja tak samo, nie pamietali, ze jako syntetyki wprowadzili sie do czyichs mieszkan. Zakladam jak inni forumowicze, ze co jakis czas resetowano WSZYSTKIM pamiec, ale nie bylo wyjasnione w jakich dokladnie okolicznosciach, np. podczas badan okresowych? Bylo wyjasnione, ze resetowano pamiec tym, co mieli wizje. To wszystko :) Przepraszam za brak polskich znakow.

PinkySuavo

Dla mnie dziwniejsze jest to, że wymazywali pamięć równocześnie z informacją, że są sytetykami. To tak jakby się wstydzili sami siebie i zazdrościli ludziom że są ludźmi, dlatego przejęli planetę, ich życie, ich kulturę, a sami nie stworzyli nic nowego. Zamiast zachować wspomnienia nawet traumatyczne, ale żeby wiedzieć kim się jest, to sami sobie zafundowali pranie mózgu, z wyjątkiem tych którzy zachowali pamięć, aby czekać na próbę ludzi odbicia z powrotem Ziemi, a mimo to byli wszyscy zaskoczeni i tylu ich poginęło, kiedy mogła się uratować większa ich liczba, jeżeli wiedzieli że coś takiego nastąpi. W filmie był nawet wątek, że oni wiedzieli już wcześniej że ludzie zbliżają, to nie mogli wcześniej wszystkich przygotować na ten moment?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones