PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219643}

Zaginiony ląd

Land of the Lost
5,1 10 304
oceny
5,1 10 1 10304
5,0 3
oceny krytyków
Zaginiony ląd
powrót do forum filmu Zaginiony ląd

Film-dno

ocenił(a) film na 1

a ferrel zamiast obrażać inne narodowości , niech lepiej spojrzy w lustro bo sam wygląda jak niedojrzały dinozaur.

ocenił(a) film na 7
zaglebiak

Ja Ci radzę sie zastanowić nad postacią grana przez Ferrella. Idiota oblewający się moczem, wysrany przez dinozaura itp. Gdyby to powiedział ktos poważnie czuł bym sie urażony. Ferrel po prostu robi z siebie idiote i jest w tym swietny.

ocenił(a) film na 1
Wojtek_dpo

To dlaczego postać którą gra farell dowartościowuję się wyżywając się na Polakach?
Scenariusz napisał kmiot, film zrobiły jakiś inny kmiot a tępy gej zagrał główną rolę. Taka jest moja ocena tego filmu.

ocenił(a) film na 7
kellen

"dowartościowuje się wyżywając się na Polakach"? no faktycznie straszne dowartościowanie, tam chodziło w ogóle o porównanie do dinozaura, czy ten film jest dla Ciebie za ciężki w odbiorze?...
tak naprawdę to wstyd mi za takich jak wy, takimi wypowiedziami kreujecie jeszcze gorszy obraz, zakompleksionego Polaka bez dystansu do samego siebie, ba, nawet do filmów...
co do filmu, dobra komedia na luźny wieczór, Ferrell w doskonałej formie do rozśmieszania, nie sugerujcie się opiniami zakompleksionych i wielce urażonych jednym zdaniem pseudo-patriotów.

ocenił(a) film na 1
G_R_Z_3_C_II_U

Nie uważam się za patriotę więc tytuł pseudo patrioty zachowaj dla siebie. Ty najwyraźniej lubisz dowartościowywać się pozując na luzakowatego pseudo git kinomana. Wolnemu wola, ale zauważ, że moje prawo do oceniania Farrela i tej dennej produkcji nie róźni się od twojego prawa do potępiania mojej oceny filmu.

ocenił(a) film na 7
kellen

jeśli odczuwasz, że masz problem z jednym ironicznym zdaniem wypowiedzianym w komedii nt. narodowości, to już Twoja sprawa, takich jak Ty jest tu więcej... jeśli jednak wypowiadasz się tak jak to zrobiłeś na początku to nie dziw się, że ktoś taki jak ja odbiera taką wypowiedź, za bełkot kretyna... po prostu zacznij pisać na poziomie, nawet swoje oburzenie trzeba umieć wyrazić, żeby się nie ośmieszać...
swoją drogą to jest dobra komedia, a to forum filmowe, więc jeśli nie masz żadnych konkretnych argumentów do uzasadnienia swojej oceny filmu, to może daruj sobie wypowiadanie się na forum filmowym...
radzę Ci nabierz dystansu do siebie i do kina to może filmy zaczną Cię bawić zamiast obrażać Twoje ego.

ocenił(a) film na 1
G_R_Z_3_C_II_U

Z przyjemnością nabieram więc dystansu i od razu (ponownie) piszę dlaczego ten uważam ten film za produkt drużyny kmiotów: film obraża mnie jako Polaka - odbircę tego filmu. Próba obrony filmu produkowanego przez półgłówków i zagranego przez faceta, który (podejrzewam, że ipso facto) potrafi grać chyba tylko ćwierćineligentów i tępaków to próba debilna.
Gdyby w tym filmie mowa była nie o Polakach a o Izraelitach, żydach, Turkach czy Szwedach, to nie sądzę, żeby taki film miał szansę na spokojne seanse w wymienianych krajach. Próba zaprzeczenia byłaby dowodem na hipokryzję lub nieuczciwość, bo o niski poziom jodu w życiu płodowym Ciebie nie podejżewam, czym kończę dyskusję na poziomie do której ją próbujesz sprowadzić (cyt:"bełkot kretyna").

ocenił(a) film na 1
kellen

Errata; oczywiście podejrzewam zamiast podejżewam.

kellen

Trzeba mieć naprawdę duże kompleksy i zero dystansu do siebie, żeby poczuć się obrażonym jednym porównaniem przez jakiegoś komika w komedii.
Jezu, skąd się biorą tacy ludzie?

ocenił(a) film na 7
kellen

Ależ ja lubię dyskusje na poziomie, zaznaczyłem tylko jak moim zdaniem wypowiedziałeś się na początku, zapewniam Cię, że nie chcę jej sprowadzać do tego poziomu. Mnie jako Polaka ten film nie dotyka, żadna to obraza czy splunięcie w twarz, ponadto nie sądzę, żeby inne narodowości miały taki problem z tym konkretnym zdaniem, gdyż Amerykanie ubliżają im gorzej na inne sposoby, zwłaszcza jeśli mowa o żydach...nie ma sensu rozwijać takiego wątku, chyba, że należysz do innej narodowości i masz pełne prawo wypowiadać się za nich. Jak wspomniałem na początku lubię dyskusję na poziomie, niestety z Tobą nie mam o czym dyskutować, gdyż brakuje Ci konkretnych argumentów, to: "film obraża mnie jako Polaka - odbiorcę tego filmu. Próba obrony filmu produkowanego przez półgłówków i zagranego przez faceta, który (podejrzewam, że ipso facto) potrafi grać chyba tylko ćwierćinteligentów i tępaków to próba debilna" świadczy jedynie o Twojej nienawiści do tych konkretnych ludzi i tym, że film Ci się nie podoba (lekko mówiąc), ALE nie świadczy o tym, że jest zły. "land of the lost" to dobra komedia na luźny wieczór i na tym chciałbym zakończyć o ile nie znajdziesz poważnych argumentów.

ocenił(a) film na 1
G_R_Z_3_C_II_U

Nie rozumiem, skąt czerpiesz wiedzę na temat tego, kogo nienawidzę a kogo nie. Film obejrzałem jako Polak, więc jako Polak go oceniam. Nieniejszym powtarzam: ten film jako Polaka mnie obraża. Myślę, że nie zrobi kokasów w Poslsce o co mam zamiar w ramach moich możliwości się postarać.
Gdyby ten sam facet to samo co o Polakach powiedział o Twojej matce, to jakbyś się poczuł? Pewnie dotknęłoby to Ciebie dużo bardziej. To, że nie dotknęło Ciebie jako Polaka świadczy chyba o raczej luźniejszym poczuciu solidarności z własnym plemieniem.
Co do jakości argumentów, to uściślij, jeżeli potrafisz, jakich to wspaniałych argumentów za użyłeś, bo gdzieś mi umknęły.

ocenił(a) film na 7
kellen

Nie umknęło Ci nic, jeszcze ich nie przytoczyłem, ale proszę bardzo: ciekawe nawiązanie do starego serialu, który kiedyś b. lubiłem, dobra obsada, dialogi, świetna scenografia i muzyka, naśmiewanie się z Matta i musicali, ten film jest po prostu zabawny i mnie rozśmiesza, a to są najważniejsze cechy dobrej komedii. Poza tym za daleko wybiegasz w swej wypowiedzi, nikt nie naubliżał mojej matce, więc nie ma tu o czym mówić. Moim zdaniem za poważnie bierzesz do siebie jedno zdanie wypowiedziane przez postać, która ciągle była w błędzie, nikt tu nie miał na celu obrażania Ciebie czy reszty Polaków, zaś sposób w jaki wypowiedziałeś się o Ferrellu i twórcach filmu świadczy o Twojej nienawiści. Zgadzam się z Tobą w tym, że w Polsce film na pewno wiele nie zarobi, co nie zmienia faktu, że jest to dobra komedia na luźny wieczór.

zaglebiak

Mam wersje hiszpanska filmu gdyz mieszkam w Hiszpanii ale nie uslyszalam by akurat w tlumaczeniu mowiono cos o polakach? ???

Obejrze jeszcze raz byc moze wersja hiszpanska jest inaczej tlumaczona (oni wszystko przekrecaja tak samo jak napisali ostatnio w prasie ze Polska byla Nazistowska :|)

Co do obraz no coz Polacy obrazaja wszystkich na kazdym kroku smieja sie z Amerykanow, Rumunow nazywaja cyganami a zielonego pojecia nie maja o ich kulturze, kraju etc, Niemcy odwieczni wrogowie i wiele innych...Musimy byc bardziej tolerancyjni bo i tak nikt nie liczy sie z tak malym panstewkiem jak Polska ( W HIszpanii to nawet nie wiedza czy Polska ma dostep do morza i pytaja czy w Polsce rozmawia sie po Hiszpansku :| Przecietny hiszpan malomiasteczkowy nie ma pojecia o Polsce:|) Wiec nie ma sie co obrazac potraktowac ten film z przymruzeniem oka i tyle. polacy sa wyksztalconym narodem to prawda, wielu z nas rozmawia przynajmniej w 2 czy 3 jezykach, mamy wysoki poziom nauczania w szkole etc dlatego takimi zartami filmowymi nie nalezy sie przejmowac.

A co do filmu to jest przynajmniej jak dla mnie NUDNY!!! Moze ma kilka efektow smiesznych ale ogolnie nic ciekawego myslalam ze bedzie lepszy. 3/10.

ocenił(a) film na 7
Darkcassandra

nie rozumiem jak można nudzić się na filmie, a już na komedii tym bardziej, to bardzo fajnie, że mieszkasz w Hiszpanii, cieszymy się razem z Tobą, ale może jednak oglądaj filmy w ich oryginalnym języku, zapewniam Cię, że dialogi są genialne i potrafią rozbawić... a co do tej całej obrazy to jedno wielkie nieporozumienie, no ale kompleksy się w ludziach odzywają.

G_R_Z_3_C_II_U

Tylko ze ta komedia nie bardzo bawi moze ma kilka momentow fajnych a moze po prostu caly efekt psuje wersja hiszpanska ...

G_R_Z_3_C_II_U

A jeszcze jedno w Hiszpanii jak idziesz do kina to niestety masz wszystko z dubbingiem, byc moze kina w Barcelonie ogolnie w Katolonii maja wersje oryginalne z napisami jednak ogolnie w Hiszpanii wszystko jest z dubbingiem i oni sobie tlumacza filmy jak chca doslownie tak jakby dopasowuja do swoich potrzeb byc moze dlatego nie uslyszalam nic o polakach a moze przeoczylam to bo dla mnie nie bylo to az tak istotne :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones