PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122832}

Zaplątani

Tangled
7,6 222 328
ocen
7,6 10 1 222328
7,2 24
oceny krytyków
Zaplątani
powrót do forum filmu Zaplątani

Wyczekiwany tytuł którego produkcja pochłonęła miliony W końcu się pojawia. Okazuje się że jest świetny graficznie, oprawa wizualna zapiera dech a bohater i jego przeciwnicy wyglądają oszałamiająco. Jednak po kilku chwilach okazuje się że piękne to wszystko tyle że zabrakło najważniejszego - grywalności.
Podobnie -wydaje mi się - sprawa wygląda tutaj, chociaż nie wiem jak przekuć te przykłady na język filmu.
Ani historia nie porwała (może po prostu już nie mają czym zaskakiwać), dialogi niby fajne niby śmieszne ale nie tak jak np w Shreku i jeszcze w dodatku sporo piosenek które ani w ucho wpadające ani filmowi potrzebne nie były.
Niby jest wszystko, niby ogląda się przyjemnie ale 5 minut po seansie właściwie się zapomina. Nikt nie rzuca tekstami jak ze Shreka nikt nie zanuci utworu jak np z Króla Lwa. Niby wszystko jest a nie pozostaje nic.
Nie powiem że oczekiwania miałem wielkie bo bajki to raczej nie moja bajka ale wiadomo że dzisiejsze animacje mają w sobie sporo z komedii pełnych sarkazmów czy cynicznego humoru, którego dzieciaki jeszcze nie całkiem łapią, tak by w kinie rodzice zaciągnięci tam przez dzieciaki, rownież mogli się pobawić.. a może ten był kierowany wyłącznie do młodszych widzów? Ciężko powiedzieć. Mi czegoś tu zabrakło...

air87

Mam dokładnie te same odczucia.

air87

Shrek przy tym filmie wypada bladziutko. Właśnie Zaplątani są filmem dojrzalszym od tych komedyjek z hasłami o pierdzeniu i jechaniu z japy typu Shrek. Tamte dialogi nie są zbyt wysokich lotów. Niby filmy są robione dla dorosłych, ale to wcale nie oznacza, że dla tych bardziej inteligentnych. Powiedziałbym, że raczej dla tych, którzy lubią mało wyrafinowany humor. Coś co jest mało ambitne udaje dobre kino, bo ma kilka niezłych haseł na krzyż. Albo inaczej: Na Shreku można się fajnie zabawić i pośmiać się z tych tanich dowcipów, bo przecież każdy ma ochotę na głupkowaty film, ale porównanie do Zaplątanych jest niesmaczne. Zaplątani są filmem o wiele lepszym i o wiele dojrzalszym od Shreka. O wiele. Historia jest porywająca, postacie żywe, dialogi kapitalne bez tanich chwytów ze Shreków, humor opiera się czasem na paru gestach (kapitalna animacja), czarny charakter ma swoje racje a utwory Menkena nucę tak samo jak tamte z Króla lwa. Film wysoce nieprzeciętny. Przepiękna baśń. Zobacz jeszcze raz, skup się na tych gestach (nie zawsze wywołujących śmiech, bo czasem, np. sceny z nic niemówiącymi królem i królową są bardzo smutne) i podejdź do filmu jak do baśni i wtedy zobaczysz, że Shrek to kilka półek niżej (choć tak, Shrek też miejscami jest czymś dobrym). Nie można szukać w filmie tylko haseł. One nie są wyznacznikiem tego czy film jest dla dzieci, czy dla dorosłych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones