PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11965}
7,1 3 643
oceny
7,1 10 1 3643
6,2 5
ocen krytyków
Zbrodniarz i panna
powrót do forum filmu Zbrodniarz i panna

Ach ta moda

ocenił(a) film na 8

Bardzo podoba mi się ta może przesadna elegancja w ubiorach, co było chyba takim stylem tamtych lat.
Zarówno mężczyźni jak i kobiety wyglądają zawsze elegancko bez względu na to czy idą do bary czy na plaże. Mężczyźni zawsze w koszulach i marynarkach, a kobiety w eleganckich sukienkach.
Jak się patrzy w co ubierają się niektórzy współcześni turyści czy wczasowicze, to można tylko żałować że moda tamtych czasów już nie wróci (choć sam nie jestem miłośnikiem noszenia marynarki).

Irek350

U nas na wsi to tak się chodziło nawet do pola.

Irek350

Trochę przesadzasz. To lata wczesnej młodości moich rodziców, oglądałam zdjęcia i w okresie letnim nikt nie nosił marynarek w kurortach nadmorskich. Faceci chodzili w koszulkach polo, bądź tradycyjnych, zapisanych, z krótkim rękawem, bywało, że w szortach, no, ładniejszych, niż współczesne galoty, a na plażę zakladało się stroje kąpielowe. Faceci pływali w normalnych, dopasowanych gaciach, nie zaś w obszernych bermudach do kolan, babki natomiast nie były wykonane z silikonu i botoksu

Irek350

W wielu peerelowskich filmach (np. "Czlowiek z M-3" - piekne kobiety w pieknych kreacjach i kapeluszach, a co drugi facet gra w tenisa na korcie) sceneria to takie sci-fi, nie majace nic wspolnego z codzienna, przasna, socjalistyczna rzeczywistoscia. Wiem, bo to moja mlodosc i to w duzym miescie :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones