Zdarzenie

The Happening

2008 1 godz. 30 min.
5,3 49 701
ocen
5,3 10 49701
8 397
chce zobaczyć
3,4 5
ocen krytyków
{"rate":3.4,"count":5}
{"type":"film","id":411786,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Happening-2008-411786/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Zdarzenie
 • Corderosa ocenił(a) ten film na: 3

  Otóż problem polega na tym, że ten film nie ma w ogóle klimatu. Jest spartolony od a do z.
  Gra aktorów ( po których możemy spodziewać się duuużo więcej) poniżej krytyki. Zagrane na "odwal się", bez jakiegokolwiek zaangażowania. Nie ma tłumaczenia. że Mark i jego partnerka nie pasowali do tych ról. Oni po prostu zagrali niewybaczalnie źle, przyszli nieprzygotowani na lekcję.... To jest kompletny brak szacunku dla widza. Podejrzewam, że film zrobili w jeden dzień, skasowali pieniądze i szybko próbowali zapomnieć o tej skazie w karierze. Ponoć sam Mark mówił w jakimś wywiadzie, że nie jest zadowolony z tego filmu. Otóż drogi Panie Marku trzeba było się przygotować do roli i dać dobry przykład młodszej koleżance. A sam reżyser był chyba na haju przez cały czas, skoro dopuścił do tego. Pomyśleć, że "Szósty zmysł" to jego dzieło...

 • astat_2 ocenił(a) ten film na: 7

  Corderosa Mocna, brutalna ocena. Taka jak życie, można by rzec. Ino czy sprawiedliwa? "Niewybaczalnie źle" to chyba jednak przesada. Właściwsze wydaje mi się stwierdzenie, że film miał potencjał, ktorego nie udało się wydobyć na światło dzienne.

 • yossarian84 ocenił(a) ten film na: 3

  astat_2 Niestety wszystko, co ona napisała, to prawda. Żenujący film, żenujące aktorstwo. Jedynie pomysł całkiem niezły i tylko dlatego daję 3, a nie 2 lub 1.
  Chociaż Deschanel była jak zwykle urocza, mimo że zagrała tak źle :-)

 • ein_schlag ocenił(a) ten film na: 3

  yossarian84 No ja też się z Wami zgadzam

 • zandrol ocenił(a) ten film na: 3

  Corderosa Ja miałam wrażenie, że oni w poważnych scenach się z tego w duchu śmieją. Przez ten fakt w sumie zastanawiałam się czy to nie jest jakiś mieszany gatunek typu horror-komedia

 • Corderosa Ponoć rola Marka była specjalnie pisana dla niego...

 • Corderosa Za jedynego plusa zaliczam filmowi prezentację teorii o porozumiewających się roślinach. Oczywiście w "realu" nie dzieje się to tak efektywnie i na takim poziomie, jak na filmie. Niemniej odkryto, że grupy drzew rosnące w sąsiedztwie "ostrzegają się" przed szkodnikami, co można od biedy uznać za "rozmowę". ;)
  Ale poza tym oryginalnym rysem reszta filmu jest kiepska. Widziałam kilka filmów Shyamalana i ten jest chyba najgorszy. Zacznę od dennej gry aktorów - zarówno Deschanel jak i Wahlberg przypominali mi swoimi facjatami emotikony. Emotikona Deschanel wyglądałaby tak: wytrzeszczone okrągłe oczka i buźka w ciup. Emotka Wahlberga miałaby zaciśnięte w kreskę wargi i skrzywione brwi. No ludzie, na takich dwóch minach przejechać cały film? Ogólnie akcja jest nudnawa, bohaterowie po prostu się przemieszczają po polach i wiejskich drogach, wymieniając nieciekawe kwestie i uciekając przed wiejącym wiatrem. Spotykają po drodze dziwadła w rodzaju gościa od szklarni i walniętej starej babki. Nie wiem, jaki jest sens wstawiania tu takich indywiduów, niezbyt wpływających na fabułę.
  Dialogi są przekoszmarne. Nie tylko nudne, ale jeszcze przeraźliwie nudne i kompletnie o niczym. Dialogi w scenie, gdy towarzystwo udaje się na stację... co to miało być? Bezsensowny bełkot i co gorsza, ta scena ciągnęła się przez kilka cennych minut, zupełnie jakby reżyser musiał jakoś zapełnić czas. To już lepiej było sfilmować, jak mech rośnie - byłby większy dramatyzm!
  Jak ktoś na FW słusznie zauważył - jeśli to miało być gore, to jest zbyt łagodne, a jeśli nie miało być - to jest zbyt dużo "mięsa".
  Całość wygląda jak szkic roboczy, zarys filmu, który filmem jednak na razie nie jest.

 • maciekb80 ocenił(a) ten film na: 4

  Corderosa Walbergowi za te role należy się złota malina .

 • Trias ocenił(a) ten film na: 7

  Corderosa Ma klimat. To jedyna rzecz, która mi się w tym filmie podobała, ale wystarczyła do tego, że mimo słabego aktorstwa, miernych dialogów i niezbyt porywającego scenariusza, nie wynudziłem się na tym filmie. Przeciwnie, oglądało mi się go całkiem przyjemnie. Może coś było w powietrzu ;)

 • ArchieIl ocenił(a) ten film na: 7

  Corderosa Nie jest gorszy od wielu podobnych mu tyle, że brak w nim znaczącej akcji.

  To taki Dzień Niepodległości w wersji "przeczekamy".

  Wyobraźmy sobie: grupa lesbijek siedzi w piwnicy i czeka aż obcy sobie polecą albo je wsadzą do haremu.

  I tak 2h filmu pod tytułem Dzień Niepodległości feministek.

  To, że ktoś czegoś nie rozumie nie zmieni tego, że np. rolnik na ten film spojrzy zupełnie inaczej.

 • ein_schlag ocenił(a) ten film na: 3

  Corderosa Zgadzam się!

 • Lex17 ocenił(a) ten film na: 7

  Corderosa Klimatu ja tam żadnego nie czułem, a gra aktorska nie ma dla mnie wielkiego znaczenia, ważne że film obejrzałem z zainteresowaniem i się nie nudziłem, to już dużo i dlatego mi się podobał.