Taking Woodstock

2 godz.
6,6 8 743
oceny
6,6 10 8743
6 597
chce zobaczyć
7,0 5
ocen krytyków
{"rate":7.0,"count":5}
{"type":"film","id":489264,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Taking+Woodstock-2009-489264/tv","text":"W TV"}]}

"Taking Woodstock" to pełna kolorów i muzyki komedia, która powstała na podstawie pamiętnika Elliota Tibera pod tytułem "Taking Woodstock: A True Story of a Riot, Concert, and a Life". Autor będący tutaj głównym bohaterem prowadzi wraz z rodzicami podupadający finansowo motel w Catskills. Nic nie wskazuje na to, że latem 1969 roku Tiber znajdzie się w centrum wydarzeń historycznych. Oto bowiem będzie nie tylko świadkiem, lecz przyczyni się wręcz do organizacji najsłynniejszego na świecie koncertu, który stanie się symbolem pokolenia Hipisów.

madalenaa
opis użytkownika

Elliot pracuje jako dekorator wnętrz w Greenwich Village. Jednocześnie związany jest mocno z rodzicami, którzy prowadzą podupadający motel El Monaco w górach Catskills, w stanie Nowy Jork.
Latem 1969 roku Elliot odwiedza rodziców; chce pomóc im uratować motel, który wkrótce ma zostać przejęty za długi. Gdy dowiaduje się, że pomysłodawcy planowanego rockowego festiwalu muzycznego stracili pozwolenie na jego organizację w pobliskim miasteczku Wallkill, proponuje głównemu producentowi Michaelowi Langowi El Monaco jako bazę; poznaje go też z sąsiadem, Maxem Yasgurem, który zgadza się wynająć swą ziemię na teren festiwalowy. Wraz z liderem grupy teatralnej Devonem, byłym weteranem z Wietnamu Billym oraz dawnym marine, transwestytą Vilmą, Elliot wpada w wir przygotowań do koncertów.
Festiwal, który przejdzie do historii jako Woodstock, zmieni nie tylko oblicze kultury popularnej, ale także i jego własne losy...

opis dystrybutora kino

Główny bohater filmu "Zdobyć Woodstock" to odnoszący sukcesy projektant wnętrz z Greenwich Village. Pewnego dnia zostaje zmuszony, by powrócić do prowincjonalnego miasteczka, z którego udało mu się przed laty wyrwać. Jego rodzice od lat prowadzili mały motel i nastał czas, aby syn przejąć rodzinny biznes. Ponadto Eliot zostaje również przewodniczącym lokalnej rady miejskiej. Aby przyciągnąć do miasta turystów, udaje mu się uzyskać pozwolenie na organizację festiwali muzycznych. Tymczasem w kraju zapowiadane jest wprowadzenie zakazu podobnych imprez, ponieważ rząd jest zaniepokojony tym, co dzieje się na takich koncertach. Wówczas Eliot wpada na świetny pomysł - zaproponować znajomemu, który nie jest ostatnią osobą w świecie przemysłu muzycznego, aby uczynić z jego hotelu bazę dla przeprowadzenia takiego wydarzenia. Tak zaczyna się legenda, która stała się znana na całym świecie jako Przystanek Woodstock!

platforma vod