PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829225}

Zenek

2,8 39 413
ocen
2,8 10 1 39413
3,7 22
oceny krytyków
Zenek
powrót do forum filmu Zenek

???

ocenił(a) film na 3

Freddie Mercury, Elton John, ma powstać film o Presleyu a u nas...Zenek...a tylu mamy wspaniałych artystów chociażby Czesław Niemen

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
pierdantes

Widzę tutaj prawdziwy katolik, pełen miłości do bliźniego swego.

ocenił(a) film na 10
Lukasz_Broda

a co, napisałem nieprawde?

ocenił(a) film na 2
pierdantes

Określenie "pedał" jest poniżeniem dla osób homoseksualnych.

"Poszedł w piach" również jest określeniem, którym możesz obrazić czyjeś uczucia np. rodziny zmarłego.

Czy tak się powinno zwracać do drugiej osoby?

"BĘDZIESZ MIŁOWAŁ SWEGO BLIŹNIEGO JAK
SIEBIE SAMEGO" - przykazanie miłości

ocenił(a) film na 10
Lukasz_Broda

o kurde jaki delikanty a idz se w piach xD
Chodzilo mi o to ze jedyna informacja powinna byc informacja o zgonie a nie pochwalne filmy 
I skąd stwierdzenie ze jestm katolikiem napisalem zylko ze zenon jest 

pierdantes

Zenek - 10/10
Widzę, że trafiłem na prawdziwego fana.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
pierdantes

Naucz się interpunkcji. I dowiedz się co to zulu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
pierdantes

xDDDDD

Lukasz_Broda

@Admin wzywany, komuś się tu ban należy

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
agitar

To samo pomyślałam. Dlaczego nie powstał film o Niemenie, Grzegorzu Ciechowskim, ,Grechucie. Ich teksty coś niosły, miały przekaz. Ale jak widać "Dziwny świat" Niemena ciągle zyskuje na wartości i aktualności.
Smutne .... mieliśmy i mamy tak wspaniałych artystów. Nie doczekali się filmu. A Zenek M, nie jest nawet artystą. To chałturnik amator, z wielkim ego. Bo gdyby był skromny, jak o nim pewny noszą, nie dałby nakręcić o sobie filmu.

holly_12

Powstał film o Niemenie https://www.filmweb.pl/film/Sen+o+Warszawie-2014-708901

ocenił(a) film na 1
mirandaPL

Dokument. Jak widać postać Niemena na fabułę nie godna ...

holly_12

Tak na marginesie - niegodna piszemy łącznie.

ocenił(a) film na 1
Janekkowalski2001

Masz rację, i to nawet nie na marginesie ;) Myślałam jednak, że człek o takim potencjale intelektualnym ;), zauważy, ze to byłby błąd zbyt truistyczny. I w całej swej profetycznej mądrości ( wiesz nawet, w jakim kontekście pisze) wpadnie na to, ze w tym przypadku, to po prostu brak słowa „jest” między „nie” a „godna”. Które to słowo zżarł mi słownik, który jak wiadomo jest najmądrzejsze. Cóż, rozczarowałeś mnie …

holly_12

Nie tłumacz się w tak naiwny sposób, bo robisz z siebie głupszą niż jesteś.

ocenił(a) film na 1
Janekkowalski2001

Jasiu, jak ja tęskniłam za twoim pozytywnym awatarem! :) I wiesz, chyba mam zdolności profetyczne, bo byłam pewna, że sie odezwiesz ;)
Ja jestem naiwna, nie przeczę. No i cóż, przyznaję, nigdy nie doścignę błyskotliwości twojego umysłu. Twoje erudycyjne komentarza, byłyby doskonała podwaliną do pracy naukowej dla jakiegoś wybitnie mądrego psychiatry.
Nie nadwyrężaj więc swojej inteligencji na rozmowy z taka idiotką jak ja. Przeciez na forum masz godnego siebie i swoich wypowiedzi, o tym samym , wybitnym poziomie inteligencji interlokutora
Toz to jest przykład, jak rozmawiają, wymieniają sie poglądami, ludzie "wybitnie inteligentni"

https://www.filmweb.pl/film/Szklane+kulki-2016-759316/discussion/Wci%C4%85gaj%C4 %85cy+film,2936337

Jak tak nie potrafię, że zacytuję
"Bluznąć to możesz sobie z penisa spermą,"

Nie marnuj więc na mnie swojego intelektu, bo , tu cytat z Jasia "ciepeczki-małpeczki" to nie mój klimat

Pozdrawiam, i do następnego :)

holly_12

Czasem lepiej nie pisać nic niż pogrążać się coraz bardziej. Twoje mądre komentarze są karykaturalne.

holly_12

Skończ się poniżać kretynko im więcej bełkotu wylewasz tym coraz głupszą z siebie robisz. Coraz głupszą, bo nie rozumiesz PROSTYCH rzeczy.
I ten kontrast, między tym ile musisz z siebie wyrzucić bezwartościowego bełkotu, żeby przykryć te proste rzeczy, w których się pomyliłaś - jest żenujący.

agitar

A skąd ta 8 ?

ocenił(a) film na 1
sarepska_musztarda

Moze oglądała przez różowe okulary .

ocenił(a) film na 10
agitar

Widzę że ty z drużyny "polskość to nienormalność". O filmie "Sen o Warszawie" nie słyszałaś. "Skazanego na Bluesa" nie widziałaś serial o Justinie Bieberze czy setki innych miernych zagranicznych produkcji pomijasz ale jak jest okazja napluć na swój kraj to pierwsza.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
grens

Widze, ze ty pismatolek, ktory lyka pisdzelcow propagande:))

https://oko.press/polskosc-to-nienormalnosc-slowa-tuska-dene...

grens

Oceniamy film a nie "miszcza" Zenka. Jeśli ktoś go nie lubi to jest anty polakiem? Masakra. Jacy ludzie są upolitycznieni.

ocenił(a) film na 10
carmen8_fw

Czytałaś wpis do którego się odniosłem? Autorka ani słowem nie wspomina o filmie tylko wylewa żale, że o Zenku. Na poparcie swojej tezy używa nieprawdziwych argumentów i to wszystko w kontekście, że na "zachodzie" to jest tak cudownie. Ja tam za Zenkiem nie przepadam delikatnie mówiąc ale film jako taki, nie jest znowu taki zły jakby wynikałoby to z ocen. I tu masz rację - upolitycznionych.

grens

Naprawdę uważasz, że ten film zasługuje na 10?

ocenił(a) film na 10
siedem

A kogo obchodzi moje zdanie? A na 2,4 - obecną średnią, na pewno nie.

grens

Gdyby mnie nie obchodziło to bym nie pytał? Chyba logiczne. Forum chyba służy do wymiany opinii i ciekawi mnie dlaczego dałeś 10.

grens

Chyba się nie doczekam merytorycznej odpowiedzi.

ocenił(a) film na 10
siedem

Odpowiedź dostałeś. A że nie zrozumiałeś to co ja poradzę.

grens

Zabawny gość z ciebie - nie ma jak coś oceniać bez oglądania i wytykać to innym:)

grens

jak się coś robi za publiczne pieniądze to tak jest

ocenił(a) film na 10
markin

Jak jest bo nie bardzo rozumiem?

agitar

o kasę chodzi. Ten film to murowany sukces. Nie wiem czy ludzie by tak ochoczo szli na film o smutnym Niemenie.

Ralph_S_

Z Ciebie to taki znawca, że mógłbyś Nostrodamusa uczyć przepowiednie pisać.

ocenił(a) film na 3
Ralph_S_

Właśnie takiej odpowiedzi szukałam...

agitar

Ok, a skąd ta wysoka ocena?

agitar

Film wiadomo, nie każdemu musi się podobać, ale ja się bardziej wybrałam na niego z ciekawości i muszę powiedzieć że był ok. Oczywiście najbardziej to mi się spodobała muzyka, bo można powiedzieć że się wychowywałam na muzyce zespołu Zenek.

Agnieszka_Koliczkowska

Szczerze współczuję .

agitar

Mało tego,robili filmy fabularne o takich tuzach jak Ray Charles,Little Richard,Jerry Lee Lewis, a nawet sam Mozart! Śmieszy mnie więc stawianie Zenka na równi z Wolfgangiem Amadeuszem, ale to już jedna z wielu niewyjaśnionych spraw sponsora filmu, Telewizji Polskiej...

agitar

Ale żydzi z sekty Chabat-Lubawicz kochają tandetę i masz Zenka, poza tym to ich ziomek z podlasia tam maja kwatere i protsytutki 12 letnie z Ukrainy które tak chętnie odwiedzają rządowymi samolotami

agitar

Bo Niemen jest dla elyt, a elyty są złeeeee. Celem pisiorów jest zniszczenie całej wyższej kultury w Polsce, a na jej miejsce zapodać tanią, łatwą rozrywkę dla mas. Bo artyści i ludzie wykształceni i obyci mają swoje zdanie i poglądy, nierzadko lewicujące, a moherowa ciemna masa wie tyle, co im ksiądz w kazaniu powie. I prezes z Długopisem i Pinokiem. Taką masą łatwo rządzić i wciskać każdą ciemnotę. Za pincet plus zrobią wszystko.
Niedawno czytałem artykuł o tym, co zrobili z radiową Trójką: https://klubjagiellonski.pl/2020/04/17/sluchanie-radiowej-trojki-utracilo-sens-d laczego-stacja-przeszkadzala-wladzy/#
I to samo robią, albo już zrobili ze wszystkimi innymi mediami i urzędami. Jeszcze TVN się trzyma, bo Amerykanie na szczęście nie zgodzili się sprzedać stacji.

agitar

chyba nie rozumiesz kto jest targetem tvp
np moja babcia i jej koleżanki
pisowska tv nie chce pokazywać swojemu elektoratowi, który poniekąd zdobywa na np dyskryminacji gejów czy demonizacji "zagranicy", homoseksualnych artystow czy ich problemow
nie bedzie gejow jak elton john czy mercury. masz prawilnego, bialego, katolickiego polaka i siedz cicho i sie ciesz w swojej strefie komfortu babciu.

a co do ciekawych artystow to mielismy np ryska o ktorym byl film.
ten film swietnie udowodnil, ze nie wystarczy ciekawy material zrodlowy zeby zrobic dobry film. tworca i tak musi miec talent
z drugiej strony talent bez ciekawego scenariusza nie wystarczy.

oczywiscie takie filmy jak kac wawa, gulczas czy smolensk, to i tak zenek zjada na sniadanie
widac, ze tworcy jak na nasze warunki i fundusze byli dość profesjonalni
material zrodlowy jest do d... ale widac, ze Ci ludzie potrafia krecic filmy tylko trzeba im szansy nakrecenia czegos dobrego
ten film juz dlugo przed premiera byl skreslony
ale kogo to obchodzi, za 2mld mozna wiele razy probowac
albo można zrobić z 1-2 filmy za grosze, a za reszte wille, baseny i samochody
czas do namyslu jest, pieniazki przyklepane

ocenił(a) film na 3
agitar

Tak, Zenek. Film był bardzo słaby, to prawda, ale spójrz obiektywnie - historia nikomu nie znanego, skromnego (przynajmniej na początku, zresztą to jest k... kino i co trzeba to się w postaciach wygładza a co innego uwypukla) i biednego chłopaka z Gredel, który wybił się na idola milionów Polaków (fakt obiektywny, pomijając ocenę jego muzyki) - czy to nie brzmi Ci jak materiał na świetny film, biografię/dramat?

Przecież gdyby poprawić realizację (na cholerę te wstawki pseudodokumentalne, na cholerę te flary w co drugim ujęciu), dodać trochę dramatyzmu do historii, mamy opowieść gdzie jednak będziemy czuć sympatię do chłopaka i będziemy kibicować żeby jednak mu się udało.

Tu zawiodło kilka rzeczy - po pierwsze ogólna niechęć do disco-polo, po drugie masakrycznie słaba druga część (po zmianie aktora), po trzecie ugrzecznianie historii i oszczędne szafowanie wątkami dramatycznymi i problemami bohatera. Ale potencjał postaci jest wg mnie równie duży jak Mercurego czy Eltona Johna

agitar

Jaki kraj, tacy artyści. Ostatnio spotkałem się z opinią, że Michał Wiśniewski to polski Leonard Cohen...

ocenił(a) film na 2
agitar

.....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones