PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=570954}

Zimna ryba

Tsumetai nettaigyo
6,9 1 782
oceny
6,9 10 1 1782
6,8 5
ocen krytyków
Zimna ryba
powrót do forum filmu Zimna ryba

wiec na dvd trzeba bedzie poczekac pewnie do konca roku :(
Cala nadzieja w ENH...

-Grail-

No faktycznie szkoda...
Ale jestem cierpliwa ^^

ocenił(a) film na 9
-Grail-

Wczoraj była premiera na DVD i BluRay: http://thirdwindowfilms.com/films/cold-fish , od niezawodnego ThirdWindow.

ocenił(a) film na 8
snake1410

Dzieki za info - tez juz zamowilem :)
W sumie ciekawe ze w Wielkiej Brytanii wychodzi na dvd/bd wczesniej niz w Japonii...
Eh gdyby w Polsce byl taki dystrybutor jak ThirdWindow, a nie jakis Blink Azjamania ktory odstawia lipe jesli chodzi o dodatki (i w dodatku kaze sobie za to slono placic)

-Grail-

ja nie kupuje w ci3mno , nie ma mowy , już sie zawiodłam parę razy na Sono

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
PureNarcotic

gdyby wyszlo 2 tygodnie temu to pewnie nie mialbym oporu - ale tak,wole "wspomoc" ThirdWindow, zwlaszcza ze 45zl za bluray to naprawde dobra cena!

-Grail-

spoko, sciągnę najpierw całe dvd ,a poźniej się zobaczy

10 $ to niedrogo ,ale trzeba mieć najpierw odtwarzacz bluray :)

ocenił(a) film na 8
Justyna_0288

ale Love Exposure (imho najlepszego filmu Shiono) wciaz jeszcze nie widzialas ;)

-Grail-

mam obawy, za to widziałam Into a Dream i chciałam popełnić harakiri

ocenił(a) film na 9
Justyna_0288

a Into a Dream było dla mnie wspaniałe ;),

do Siona Sona i T. Nakashimy mam zaufanie jak do mało kogo ; obejrzałbym już dzisiaj Cold Fish, ale zaczekam na płyty ; w międzyczasie ciekaw jestem ocen...

snake1410

najlepszym jego filmem jaki widziałam było Heya, miodzio, takie rzeczy to mogę oglądać

ocenił(a) film na 8
Justyna_0288

Ja jeszcze nie widzialem ani Heya ani Into a Dream - ale nadrobi sie w oczekiwaniu na przesylke z Anglii :)
Natomiast z pozostalych 7 filmow tego rezysera jakie mialem przyjemnosc ogladnac, zadnemu nie wystawilem oceny nizszej niz 7 :)
Co do zaufania, to dodalbym jeszcze Shunji Iwai - u mnie ma prawie same 8 i 9 (plus jedna dycha:) dlatego obawiam sie troche jego animacji Baton, bo recenzje dosc kiepskie i srednia moze spasc...
A w odtwarzacz bluraya warto inwestowac - poza granicami Polski ceny plyt sa bardzo przystepne (doznalem szoku jak znalazlem na amazonie Piranha wersje bluray3D za ok 25zl!).

-Grail-

wiesz co nie lubię oglądać filmów blurayu , obraz jest taki sztuczny i wszyscy się świecą, a oglądanie czarno białego filmu to już profanacja

Justyna_0288

Jestem dokładnie tego samego zdania. Nie znoszę blurayowej "czystości".

ocenił(a) film na 9
arek_sz

Nie chciałbyś obejrzeć np. All About Lily Chou-Chou w full hd ? Bo ja bardzo.

W większości nowych produkcji preferuję obraz w wyższych rozdzielczościach, bo to intensyfikuje doznania (przynajmniej dla mnie), choć oczywiście są też tytuły, gdzie niekoniecznie mogłoby się to sprawdzić, np. ostatni Night in Nude: Salvation stylizowany na neo noir.

Niemniej mi czystość nie przeszkadza, nawet bardziej kojarzy się z kinowym obrazem niż zwykłe SD.

snake1410

Nie, nie chciałbym. Kwestia przyzwyczajenia oczywiście. Oglądam filmy od dobrze ponad dwudziestu lat, i wszelkie unowocześnienia, "ulepszenia" jakości obrazu, które się ostatnio dokonują nawet nie tyle postrzegam, co (naturalnie) odczuwam jako nienaturalne. Oczywiście trochę inaczej to wygląda w przypadku najnowszych produkcji, inaczej starszych. A czystość bynajmniej z kinowym obrazem mi się nie kojarzy, raczej pewna chropowatość. Moim wielkim marzeniem jest obejrzenie kiedyś, na dużym ekranie "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" w którejś z jego oryginalnych kopii. Obejrzenie tego samego filmu w Full HD było by dla mnie mordęgą, profanacją, jak napisała wyżej Justyna. Full HD zabija magię :)

ocenił(a) film na 8
arek_sz

Kwestia gustu. Ja bym Lily Chou-Chou na blurayu zakupil od razu, zwlaszcza ze film byl krecony cyfrowymi kamerami i z transferem na ten nosnik nie byloby problemu. Takie filmy jak Hero, Red Cliff, wszystkie produkcje Nakashimy, czy zwlaszcza anime imho sa stworzone do ogladania w fullhd. Tylko wczesniej trzeba sobie odpowiednio wykalibrowac telewizor i powylaczac wszystkie "ulepszacze" ktore wywoluja wlasnie sztucznosc obrazu. Osobna kwestia to 3D. 90% filmow to straszne shity, ale juz campowa Piranha bawi bardziej na bluray3D niz zwyklym SD. Na takie tytuly jak nowe Sex and Zen czy Rabbit Horror 3D (nowy projekt Shimizu i Christophera Doyla) naprawde warto czekac. Starsze tytuly faktycznie mozna odpuscic, bo w wiekszosci przypadkow wydawanie ich na blurayu to kolejny skok na kase (choc tez nie zawsze, bo np wlasnie dzieki bluray mozna obejrzec Jak zdobywano Dziki Zachod w technologii cineramy :) Co do Pewnego razu na Dzikim Zachodzie, to nie wiem czy nie puszczali tego kiedys na festiwalu 70mm w czeskim Krnovie. A czarnobiale filmy zawsze najlepiej ogladalo mi sie w kinie - tyle ze coraz trudniej znalezc takie jednosalowe, bez cyfrowego projektora i zapachu popcornu na sali :(

-Grail-

te wszystkie widowiska historyczne z chin, to najlepiej oglądać w kinie , ja widziałam raz Red Cliff na jakimś przeglądzie i to było coś...(technicznie,but film i tak dno)

poza tym i tak mnie nie stać na te wszystkie duże telewizory, odtwarzacze, głośniki , bo jestem tylko nastolatką , więc dopiero za jakieś 10 lat zacznę kupować własne :(

Justyna_0288

aha i dlaczego Azjaci są tacy żółci w hd? w rzeczywistości tak nie wyglądają :)

ocenił(a) film na 9
Justyna_0288

To ja na odwrót niż Justyna, bo mnie Heya aka The Room nie porwał. Zabrzmi to ordynarnie, ale część scen mogłaby być dwa razy krótsza. Doceniam ten film, ale nie umiem go ocenić, stąd bez cyferki przy tym tytule.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones