PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106195}

Zmysły duszy

Yee Do Hung Gaan
5,5 283
oceny
5,5 10 1 283
Zmysły duszy
powrót do forum filmu Zmysły duszy

żaden horror

ocenił(a) film na 5

w horrorach powinny być prawdziwe duchy. a czy o którymś z duchów w tym filmie można powiedzieć z całą pewnością że nie był tylko wytworem wyobraźni bohaterów? w końcu oboje nie byli do końca halo ;). Moim zdaniem wszystko sprowadza się do tego, co powiedział Jim na początku w swoim wykładzie, o tym że duchy istnieją tylko w naszym umyśle, machinie, której nie jesteśmy w stanie ogarnąć. Wyrzucanie niewygodnych wspomnień jest mechanizmem obronnym ("Po co przypominać pacjentowi coś, co jego umysł wolał zapomnieć" - Jim), jednak ten film pokazuje, że nie jest to zdrowe rozwiązanie - traumatyczne wspomnienia karmione długoletnią samotnością (w przypadku obojga bohaterów) mogą się zmaterializować i prześladować "pacjenta" niczym duchy...

Jeżeli tak się spojrzy na ten film, to może okazać się bardzo ciekawy, z może trochę za słodkaśnym i przytulaśnym zakończeniem, ale jednak :)
Ale jeśli ktoś się nastawi na horror to będzie srodze skrzywdzony.
ostrzegłam^^

ocenił(a) film na 7
cutbox

pierdzielisz. Czasem największy horror ma miejsce właśnie wewnątrz umysłu. I o tym jest ten film.

ocenił(a) film na 9
cutbox

Coś mi mówi, że to spory spoiler ;) Ja bym była zawiedziona gdybym najpierw przeczytała twoją wypowiedź, a dopiero później obejrzała film.
Jak dla mnie był on bomba. Co prawda nie horror, a raczej dramat psychologiczny, ale zauważyłam, że jak są duchy to od razu piszą, że to horror.

ocenił(a) film na 4
cutbox

tez mi to żaden horror. Już od połowy filmu było jasne że wszystko związane będzie z zapomnianą przeszłością. Jak ktoś lubi tego typu bajery to można polecić , jednak jak ktoś liczy na dobry horror z drzeszczykiem to zapewne się zawiedzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones