Film

2018 52 min.
7,0 51
ocen
7,0 10 51
47
chce zobaczyć
{"id":"813724","linkUrl":"/film/Znaki-2018-813724","alt":"Znaki","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/37/24/813724/7874688.2.jpg"}
Opowieść o nieprzeciętnej, młodej kobiecie, która cieszy się życiem i chce mimo przeszkód zmieniać świat. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Historia głuchej Iwony Cichosz, czyli współczesna baśń o Kopciuszku. Sensualna opowieść o utalentowanej, głuchej dziewczynie w świecie słyszących, w której każdy gest wart jest więcej niż tysiące wypowiedzianych słów. Jej rodzice, siostra, dziadkowie nie słyszą. Dzięki uporowi babci nauczyła się mówić, lecz nie słyszy własnych słów. IwonęHistoria głuchej Iwony Cichosz, czyli współczesna baśń o Kopciuszku. Sensualna opowieść o utalentowanej, głuchej dziewczynie w świecie słyszących, w której każdy gest wart jest więcej niż tysiące wypowiedzianych słów. Jej rodzice, siostra, dziadkowie nie słyszą. Dzięki uporowi babci nauczyła się mówić, lecz nie słyszy własnych słów. Iwonę poznajemy w szczególnym dla niej momencie - w przeddzień finałów Miss Deaf International (Miss Świata Głuchych) w Las Vegas. Wyrusza do Ameryki, by walczyć w konkursie piękności, który niespodziewanie wygrywa... Życie z pozoru zwykłej dziewczyny wywraca się do góry nogami, gdy na jej głowie ląduje korona miss świata. Blask fleszy, liczne obowiązki, podróże, udział w talent show, walka o prawa niesłyszących, a w tym wszystkim niespodziewanie rodząca się miłość. Z miesiąca na miesiąc medialna karuzela kręci się coraz szybciej. Iwona odlicza każdy dzień do przekazania korony kolejnej miss. Jaką cenę przyjdzie zapłacić bohaterce za życie w bajce?

studio
Polski Instytut Sztuki Filmowej / Telewizja Polska (koprodukcja)
data produkcji
2018
tytuł oryg.
Znaki
inne tytuły
  • Pozytywny przekaz...

    dzyniu88 ocenił(a) film na 4

    bo pomimo niepełnosprawności główna bohaterka po prostu daje radę. Bierze na klatę wszystko co przynosi jej życie i tyle. Przy okazji osiąga sukcesy, walczy o zwycięstwo, bo przecież życie to ciągła walka o wszystko. Warto obejrzeć.