PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4453}

Zniewoleni

Captives
7,0 629
ocen
7,0 10 1 629
Zniewoleni
powrót do forum filmu Zniewoleni

Po przeczytaniu opisu filmu nie oczekuje się rewelacji: niskobudżetowa produkcja BBC i historia, jakich już było w kinie wiele: młoda dentystka zakochuje się w pacjencie, który przebywa w zakładzie karnym. Jedyne, co przyciąga wzrok, to nazwiska odtwórców głównych ról: Julii Ormond i Tima Rotha. I to właśnie oni - razem z aktorami drugoplanowymi - stanowią siłę filmu. To oni nadają opowieści kolorów ożywiając, uwiarygadniając i pogłębiając charaktery / motywacje swoich bohaterów.

Sprawiają, że niepozorna produkcja zmienia się w kawałek naprawdę dobrego kina.

Po "Zniewolonych" bez wahania mogą sięgnąć dwie kategorie widzów. Po pierwsze ci, którzy lubią dobrze nakręcone dramaty psychologiczne (wbrew niektórym opisom nie jest to bowiem thriller - napięcie, z jakim się ogląda kolejne sceny, wynika z komplikujących się relacji między głównymi bohaterami, a nie oryginalnej czy zagmatwanej intrygi). Po drugie, jest to obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów Julii Ormond i Tima Rotha. Choć oczywiście trzeba pamiętać, że to kino "zaangażowane", wyciszone, a nie fajerwerkowe "Wściekłe psy" (Roth) czy "Sabrina" (Ormond).

torgaj

Film rzeczywiście jest bardzo dobry, choć opis nie jest zachęcający. Jak zwykle świetny, przekonujący i zachwycający Roth. Tylko dla niego obejrzałam film i nie żałuję. Dobre psychologiczne kino, czekałam na rozwój intrygi i jakiegoś oszustwa, kto kogo zniewolił, ale największą rolę odegrały tu jednak uczucia.

ocenił(a) film na 8
martap_dsa

Ja też obejrzałam jedynie ze względu na Tima Rotha - i fakt - abosulutnie nie żałuję :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones