PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703836}

Zwierzogród

Zootopia
7,9 269 023
oceny
7,9 10 1 269023
7,8 35
ocen krytyków
Zwierzogród
powrót do forum filmu Zwierzogród

Trzeba się będzie wybrać na to jeszcze raz. Po prostu epicki film :). Dawno takiego nie widziałem.
10/10

ocenił(a) film na 10
jezdzec2000

Miałem identyczną reakcje po seansie :D

jezdzec2000

Oj,ja chyba też :D

ocenił(a) film na 10
LordVader345

Jak dla mnie najlepsza produkcja disneya (nie liczę pixara).

adam05051_filmweb

Dla mnie też :)

ocenił(a) film na 10
LordVader345

Co do pixara to przebija nawet wall-e'go, a to jest coś

adam05051_filmweb

"Wall-E" jest tak naprawdę bardziej dla małych dzieci, ten jest taki bardziej dla starszych i spokojnie mogą oglądać także i dorośli :D.

ocenił(a) film na 8
adam05051_filmweb

Oj Wall-e z pewnością nie przebija. Ale animacja świetna. Jedna z lepszych "nie pixarowych"

ocenił(a) film na 10
adam05051_filmweb

Jak już o tym mowa, to coś czuję że w tym roku Pixar przegra z Disneyem ;)

maladzonaga

Tak,ale Gdzie jest Dory będzie na pewno dobra animacją :-) Nie zdziwię się gdy Zootopia dostanie Oscara

ocenił(a) film na 10
LordVader345

Ja się zdziwię jak nie dostanie

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Też mam takie przeczucie...

ocenił(a) film na 10
jezdzec2000

No dokładnie, mam takie same odczucia :D Zupełnie poważnie i serio zastanawiam się, czy nie pójść jeszcze raz :D

ocenił(a) film na 9
jezdzec2000

ja bym bardzo chętnie jeszcze raz poszła, ale ten lis... kurcze toż on jest tak idealny i tak wpływa na moje emocje że nie dam rady hahaha :DDD

ocenił(a) film na 10
19ankul

Popieram, chociaż dla mnie zarówno Lis jak i Królik są idealni :)

użytkownik usunięty
jezdzec2000

Może niektórych to mocno zdziwi ale ja byłem na tym filmie 3 razy w kinie. To dlatego że był taki dobry oraz że mi się nudziło w domu :)

ocenił(a) film na 9
jezdzec2000

Byłem na tym filmie dwa razy i zamierzam iść po raz trzeci! Po prostu Cudo! :) Ten film musi dostać Oscara.

ocenił(a) film na 10
darkerX

Spokojnie, w Disneyu mają nagie fotki członków akademii więc na pewno dostanie ;)

ocenił(a) film na 9
maladzonaga

Dla nie ważne jak xD Najważniejsze żeby film został doceniony i nagrodzony na przyszłorocznej gali! ;)

ocenił(a) film na 10
darkerX

Jedna statuetka to minimum. Ja się bardziej zastanawiam w ilu kategoriach by ten film miał szanse.

ocenił(a) film na 9
maladzonaga

Ja tak samo :)

ocenił(a) film na 10
darkerX

Teoretycznie animacje też często dostają nominacje za najlepszą piosenkę, ale nie wiem czy propozycja Shakiry ma szansę i czy w ogóle na to zasługuje

ocenił(a) film na 9
maladzonaga

Według mnie ma. Już od usłyszenia "Try Everything" w trailerze i odsłuchaniu pełnej wersji , ten utwór bardzo mi się spodobał i słucham go niemal codziennie. Jak dla mnie ta piosenka bardzo fajnie oddaje ducha tego filmu.

ocenił(a) film na 10
darkerX

Utwór bardzo dobrze oddaje klimat filmu. W sumie jedyna piosenka w całym filmie którą w ogóle zauważyłem.

W sumie nad czym się tutaj zastanawiać, Shakira pewnie też ma te nagie fotki akademii więc to już przesądzone >_<

ocenił(a) film na 9
maladzonaga

Hahah! Pamiętam też że w filmie leciał fragment "All by myself"(Eric'a Carmen'a) gdy Judy po swoim pierwszym dniu pracy zmieniała stacje w radiu. Jako jedyny na sali zaśmiałem się w tym momencie xD

ocenił(a) film na 10
darkerX

To była lekko szydercza scena, ale w Disneyu takie rzeczy lubią ;p

ocenił(a) film na 9
maladzonaga

Mi się podobało xD Tym bardziej że lubię Eric'a Carmen'a.

ocenił(a) film na 10
darkerX

Nie no mi tez się podobało xD Takie szydercze sceny są genialne

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Najfajniejsze jest to, że film jest na tyle uniwersalny i aktualny, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i inaczej zinterpretuje daną scenę. Np. niektórzy nie rozumieją sensu sceny z naturystami, uważając ją za zbędna, a inni doszukują się weń nawet podtekstów erotycznych ;)

ocenił(a) film na 9
lelen_lis

No i to jest właśnie wspaniałe w tej produkcji że jest tak świetnie zrobiona że dotrze do każdego , a interpretacje scen mogą być różne! ;)

ocenił(a) film na 9
maladzonaga

Całkowicie się zgadzam xD

ocenił(a) film na 10
darkerX

To ze zmienianiem stacji było również w "Opowieści na dobranoc"

ocenił(a) film na 8
darkerX

Potwierdzam. Ta piosenka jest jak narkotyk. ;-)

ocenił(a) film na 9
maladzonaga

Ale nad tym głębiej się zastanowię gdy już będę miał 'Zootopię' na swojej półce.

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Liczę na " Najlepszy film animowany ' i na " najlepszy scenariusz oryginalny ", może na " najlepszą piosenkę "? Gdyby film dostał nominacje w kategorii " najlepsza reżyseria " i " najlepszy film " byłoby git, choć niewiele animacji dostąpiło tego zaszczytu. Taki " Odlot " był chyba nominowany jako najlepszy film - jest całkiem spoko ale poza pomysłem na przyjaźń staruszka z dzieckiem to film rwie się gdzieś po wylądowaniu domem głównego bohatera. " Zootopia " trzyma poziom przez cały czas i nie ma słabych stron, dziur fabularnych, itp.

ocenił(a) film na 10
jezdzec2000

Zwierzogród "in real life" confirmed!!!!!
Księga Izajasza 11,6-7 – Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą społem i mały chłopiec będzie je poganiał. 7Krowa i niedźwiedzica przestawać będą przyjaźnie, młode ich razem będą legały. Lew też jak wół będzie jadał słomę.

Commando_Captain

byłem na tym niby familijnym spektaklu z dwojgiem synów, 4 i 6cio latkie, obydwaj wyszli przerażeni, młodszy syn telepał się ze strachu, starszy zamykał oczy. nie wiem co za naganiacze piszą te recenzje, film moim zdaniem przeznaczony jest dla dzieci powyżej 12 roku, znajdują sie w nim wyszukane żarty, aluzje do świata przestępczego, tego wprost z podziemia, jeśli wiecie co mam na myśli. niestety spoty reklamowe, zapowiedź filmowa pokazuje jedynie śmieszne sceny, zabawne, bajeczne, film natomiast prezentuje w większości sceny pościgu, walki z wściekłymi, drapieżnymi i niebezpiecznymi zwierzętami, seny rozgrywane są w rocznych, ciemnych i budzących grozę miejscach, nie zabrakło również czegoś takiego jak korupcja na najwyższym szczeblu rady miasta, przemoc, bicie po twarzy, imitacja wyrywania sobie flaków.... ogólnie rewelacja, pogratulować pomysłodawcy i wręczyć mu w prezencie psa bestię. oby więcej takich filmów dla dzieci. następnym razem sam oglądnę taką bajkę, zanim pokaże ją dzieciom. pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
pawel_hk

bo to jest film tak od 7dmiu lat wzwyż, ja widziałem "Niekończącą się opowieść" jak miałem 5 lat, skalne olbrzymy mnie przerażały. Teraz ten film doceniam, po prostu widziałem go za wcześnie.

trzeba najpierw się dowiedzieć conieco o filmie a nie potem iść z małym na film o superbohaterach a potem być przerażonym, jak dziecko widzi kiedy taki Deadpool sobię rękę odcina.

ocenił(a) film na 10
ssendas

Dzięki za spojler z Deadpoolem ;/

ocenił(a) film na 8
maladzonaga

ała... przepraszam, mogłem napisać że odcina kończyny..

ocenił(a) film na 10
ssendas

No dobra, wybaczam. Dobrze że to nie jest jeszcze aż taki spojler zdradzający cały przebieg filmu

ocenił(a) film na 10
pawel_hk

Zwierzogród ma kategorie 6+ więc jest przeznaczony dla dzieci w wieku szkolnym od rocznika 2009 w dół. Po za tym nikt nie mówił, że to będzie lekka infantylna bajka w stylu MiniMini, i żaden z pełnych zwiastunów czegoś takiego nie sugeruje.
Z resztą sam opis na filmwebie gdzie można wyczytać o zagadkach kryminalnych i lisie żyjącym z przekrętów wskazuje że nie jest to produkcja pokroju teletubisiów.

Jeśli chodzi o zamykanie oczu przez Twoje starsze dziecko, to myślę że nie jest to żadne traumatyczne doświadczenie (albo przynajmniej mam taką nadzieję) odrobina lęku podczas seansu nie zaszkodzi o ile jest dobrze zaserwowana... po za tym zwierzogród w zaciszu domowym na pewno będzie wydawał się łagodniejszy, w kinie samo otoczenie - ciemność i tak dalej potęguje wrażenia.

ocenił(a) film na 8
Artemisek

Od tego kino jest, aby się zagłębić w filmie, poczuć go, zżyć się z postaciami i przeżywać z nimi przygody. Tak tylko dodaję.

ocenił(a) film na 10
pawel_hk

Wydaje mi się, że Polacy często nie sprawdzają opisów i recenzji filmów na które chcą się wybrać do kina i potem są takie kwiatki, jak w przypadku " War Horse " Spielberga, gdzie polski tytuł " Czas Wojny " sugerował coś innego, niż w rzeczywistości.
Ja przeważnie idę na film, który chcę obejrzeć, a jeśli nie ( co zdarza się rzadko ) ,czytam opisy i recenzje. W przypadku " Zwierzogrodu " najpierw przeczytałem sporo recenzji, które upewniły mnie, że film jest na prawdę dobry, ale i one podkreślały, że film może być nieodpowiedni dla zbyt małych dzieci. Niektórzy recenzenci sugerowali też, że polskie hasło reklamowe: " w futrze czy bez, uśmiejesz się do łez " nie jest zbyt trafione i adekwatne do fabuły filmu, który pod płaszczykiem ładnej i kolorowej animacji porusza ważkie problemy, jak seksizm, rasizm, nietolerancje, wykluczenie i krzywdzące stereotypy. Ogólnie uważam, że Polacy również na animację patrzą pod kątem stereotypów, bo musi być kolorowo, wesoło i dla dzieci, a współczesne animacje zaczynają powoli wychodzić do innego, nowego odbiorcy, a i dzieci ( zwłaszcza amerykańskie, do których film jest przede wszystkim skierowany } są dziś inne, maja inną wrażliwość, szybciej dorastają i co innego je przeraża, niż nas w ich wieku.

lelen_lis

Czy ja wiem czy szybciej dorastają, jakoś dziwnym trafem gdy kończy się szkołę średnią większość młodych ludzi nie ma pojęcia co robić ze swoim życiem, a niby powinni być na tyle dojrzali by wiedzieć co chcą, ale to już inny temat :). Tylko to chciałam napisać.

ocenił(a) film na 9
pawel_hk

Nie rozumiem takich rodziców strach to też jest dobre uczucie, moim zdaniem za bardzo niektórzy chuchają na dzieci jasne nie można przesadzać też w drugą stronę. Taka bajka od 12 lat kpina

karolonka

Mnie zastanawia czy ci rodzice też zostali tak wychowani w środowisku "sterylnym" niczym w laboratorim czy pod szklarnią.

ocenił(a) film na 9
pawel_hk

Cóż, film animowany to nie bajka, po zwiastunach można się było domyślić treści, z kina zawsze można wyjść a przychodzenia do kina z takimi małymi dziećmi pomijając, że najczęściej uniemożliwiają czerpania radości przez innych z filmu hałasowaniem (mówię ogólnie i odwołując się do większości) to ryzykowne, bo filmy aniomowane są różne. Poza tym Artemisek bardzo dobrze kwestię też ujął.

ocenił(a) film na 10
jezdzec2000

Koniecznie trzeba co najmniej dwa razy, póki jest w kinach! Ja drugi zaliczyłem wczoraj i nie wiem, czy na tym się skończy ;)

ocenił(a) film na 7
jezdzec2000

Ja jeszcze tego nie widziałem, ale znajomy strasznie mnie zachęca abym poszedł. Czytając wasze opinie chyba na pewno się jeszcze wybiorę. Podobno nie jest on tylko dla dzieci :)
http://maritrafilms.blogspot.com/2016/03/zwierzogrod.html

ocenił(a) film na 10
Krzysztof421

To bez wątpienia doskonała produkcja, ale jeśli nie lubisz animacji to raczej ci się nie spodoba. Ale jeśli oglądałeś np inne filmy Disney czy Pixar i dałeś im choćby ocenę 6, to tą produkcją na pewnie się nie rozczarujesz, bo po prostu wymiata i spycha tamte w dół. A mówią to jako 26 letni student, więc dla dorosłych ta produkcja też jest świetnym kinem. Żałuję tylko że musiałem wyjść z kina w trakcie napisów końcowych ponieważ się spieszyłem i nie obejrzałem finału :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones