Jeśli ten film dostanie Oscara za efekty to będzie ostatnia gala jaką obejrzę! :P

"Transformers 3" ma bardzo dobre efekty specjalne (to nie podlega żadnej dyskusji), ale względem jedynki (czyli filmu z 2007 roku, który nie dostał statuetki) nie posunęły się nawet o milimetr na przód. W dodatku, aby zaoszczędzić na budżecie w filmie skopiowano/przerobiono 3 ujęcia z "Wyspy" i jedno z "Armageddonu" Bay'a.

Nominacja (ze względu na rozszerzenie nominowanych do pięciu w zeszłym roku) jest jak najbardziej zasłużona, ale Oscar będzie kolejną kompromitacją Akademii. Faworytami zdecydowanie są "Geneza planety małp" (jak dla mnie w tym orku numer #1) i "Hugo" Scorsese (ze względu na gigantyczną ilość nominacji i reklamę). Prawdę mówiąc ostatniego Pottera też bym bardziej wolał w roli laureata od zabawek Bay'a (w ogóle będę zniesmaczony jeśli tak słaby film odstanie którąkolwiek z nagród)!

Juby_

Mam nadzieję, że ten film dostanie Oscara za efekty specjalne, bo jak najbardziej mu się należy.
Lubię bardzo serię "Transformers", więc trzecią część kupiłem sobie na Blu-Ray i nie żałuję.
Wydałem 100 złotych na ten film i się cieszę, bo dla mnie to chyba najlepsza część.

Geneza planety małp również była bardzo realistyczna, ale nie miała tylu efektów specjalnych - nie oszukujmy się - to samo się tyczy Harr-ego Pottera.

Moim zdaniem Oscar jak najbardziej należy się właśnie tego temu filmowi,
lecz po cichu liczę, że nie będzie kolejnej części.

Co za dużo to nie zdrowo - przykładem jest seria "Piła" i "Paranormal Activity".

Mr_W

Transformers ma najlepsze efekty z wszystkim filmów nominowanych, fabuła mierna, ale efekty rewelacyjne

HUGO ma 1 (słownie: jeden) efekt specjalny, mianowicie sen Hugo -scena z pociągiem

tymbarkowy

Haha. Widac, że nic o efektach nie wiesz. Efetky w Hugo były tak dobre, że nie było ich widac. Na tym polega świetnośc.

piczympoom

Hugo dostał oscara za efekty których nie widać
Transformers nie dostał oscara za efekty które widać

wszystko rozumiem

tymbarkowy

Chodzi o to, że w Hugo efekty specjalne były tak dobre, że nie odróżnienia od rzeczywistości. W Transformersach natomiast było wiadomo, że to dzieło komputera.
http://www.youtube.com/watch?v=6a_T61RY3ew

Mr_W

Mr_W jak miło czytać post kogoś, kto faktycznie docenia film za to, do czego został stworzony. Popieram Cię pod tym względem rękami i nogami :)

Juby_

Ja niestety oglądałam Transformers 3 w 3D z badziewnymi okularami na nosie więc męczyłam się niemiłosiernie, ale trzeba przyznać, że poza Harrym Potterem film ma słabą konkurencję. Geneza Planety małp pod względem efektów jest jakieś parę lat do tyłu.

Juby_

to że ten film jest gniotem, nie znaczy, że ma słabe efekty specjalne, choć to nie zmienia faktu, że nie dostanie statuetki w tej kategorii.

jemusu

Juby ma racje,skoro nie nagrodzono poprzednich czesci to dlaczego miano by nagrodzic ta,przecież te efekty to to samo co było w czesci 1 i 2,pierwsza czesc przegrała jak by nie patrzec z dużo mniej widowiskowym Złotym Kompasem.

jemusu

Ten film nie jest gniotem, jest to dobre dwugodzinne sci-fi.

Mr_W

to dwugodzinne sci-fi
a efekty przekombinowane do tego stopnia, ze nie widac co sie dzieje na ekranie
owszem - robak zjadajacy wiezowiec robi wrazenie, ale nic poza tym
jesli oscar za efekty dla transformers to tylko dla pierwszej czesci - a to, wiadomo, nie udalo sie, wiec seria powinna zadowolic sie nominacjami

rafkulak

Efekty nie są przekombinowane - niektórych filmów, w sumie nawet prawie wszystkich nie powinni robić w 3D, ale efekty bardzo ładnie się prezentują.
Co do pierwszej części to się na niej nieźle wymęczyłem, druga była bardzo fajna - trzecia również i nie widzę powodu, dla którego ten film miałby nie wygrać.

Konkurencja też nie jest zbyt duża, ale wolałbym już żeby ostatecznie dostał go ten Harry Potter, niż Geneza Planety Małp.

rafkulak

rafkulak jak nie widzisz co się dzieje na ekranie to może na spokojniejsze filmy chodź do kina, w Hugo masz dobry przykład na baaardzo spokojne efekty, może tam się odnajdziesz. Transformers to film, który został stworzony by pokazać efekty właśnie, i wg tej kategorii powinien zostać nagrodzony. Jak dla mnie za każdą część statuetka by się śmiało należała. Oscar za efekty dla Hugo to totalna porażka i nieporozumienie, jeden wypadek kolejki na stacji to o dużo za mało

wolfy_2

tak, widowiskowosc efektow w hugo pozostawia wiele do zyczenia, a mimo to czuc, ze one tam sam
po prostu nie narzucaja sie jak w transformers
a po seansie transformers 2 w kinie, kiedy niemal dostalem oczoplasu, 3cia czesc odpuscilem sobie i poczekalem na blu ray
i dobrze zrobilem, bo zbytnia szczegolowosc = nieczytelnosc

jemusu

tego się nie dało obejrzeć! To jak nowsza wersja power rangers! wytrzymałam 20 min. Efekty były jak dla mnie dziecinne i nie różniły się niczym od poprzednich wersji. Niezasłużona nominacja (chyba że wybór był zbyt mały). Tym bardziej jeśli masz rację co do pożyczonych scen.

Juby_

Bez obaw, "Geneza planety małp" to wygra.

Galadh

Względem poprzednich części była bardzo dobrze zrealizowana, ale nie było w niej tylu efektów co w Transformersach.

Mr_W

Jak dla mnie TF 3 efektami podbił wszystkie filmy jakie do tej pory wydano zresztą dziwicie się sama nazwa Transformer jest już rozpoznawana u najmłodszych akurat reklamę to ma ogromną fabularnie było nieźle najlepiej oglądało mi się pierwszą część względem fabuły ale to właśnie 3 dostała ode mnie 10/10 bo jeśli patrzeć jest to na pewno 1 z 3 najlepszych sci&fi wszech czasów a może i najlepszy ostatnich lat to tyle.

Bleach250

Dokładnie - to Transformery - tam musi byś akcja, tam muszą być efekty, i tyle.
Mam nadzieję, że ten film dostanie OSCARA.

Bleach250

1 z 3 najlepszych sci-fi wszech czasów? Nie wiem czy mam umrzeć ze śmiechu, czy opublikować listę lepszych filmów sci-fi od Transformers. Mam nadzieję, że wyszło mi ponad 100 tytułów.

Juby_

Oczywiście uwzględniałem tu takie filmy jak Gwiezdne Wojny i Terminator zresztą to było moje zdanie.

Juby_

Juby_ Lepiej ta pierwsza opcja, przynajmniej człowiek nie będzie się męczył czytając takie brednie

Mr_W

Nagrode nigdy nie powinna wyznaczać ilość efektów a ich jakość także wzgledem poprzedników. A w momencie kiedy transformers ma efekty identyczne jaki 1 cześć to niczym nie zasługuje a nagrode.

Dealric

Rozumiem, ale jakich zmian jeszcze oczekiwać?

Mr_W

Poprawy. Jakim prawem oscar za efekty ma dostać film, który ma efekty z przed kilku lat? W 1 cześci były efekty tej jakości i pierwsza spokojnie na nominacje zasługiwała i o oscara mogła walczyć. Tutaj jest to odgrzewany kotlet gdzie dostajemy te same efekty w innych scenach. Niby wciąż dobre, ale widać, że twórcy nie poszli ani troche do przodu.
Już pomijając, że znacznie cieżej stworzyć realistyczną sierść i prace mieśni niż roboty jak to ktoś już wspomniał.

Galadh

Małpy skaczące po moście raczej nie wystarczą, żeby zdobyć oscara.

Galadh

Też stawiam na Geneze, bo nie chodzi o ilość, a o jakość!

Juby_

Jeśli chodzi o efekty specjalne jestem za Harrym Potterem. Transformers 3 mnie nie przekonało .

Dymiano

Widziałem i jeden i drugi film w kinie w 3D. HP do pięt Transformersom nie dorasta

wolfy_2

Widzisz , obydwaj nie mieliśmy racji xD , dziadki z Akademii wybrali Hugo , co sra długo xD

Juby_

Planeta malp przebija transformers efektami ? haha Proponuje obejrzec Ci jeszcze raz te 2 filmy kladac nacisk tylko na efekty ... Co do ogladania akademii to strata czasu podonie jak ogladanie polowy filmow ktore sa w niej nominowane wiec jak transformers wygra to stracisz ok 2 godzin zycia mniej za rok ;)

Juby_

troche nie znasz sie w temacie! ale nie od dawna wiadomo ze oskary od ponad 10 lat nie chetnie ida do ILM (bezczelna polityka). jesli w tym roku T3 nie dostanie oskara patrzac tym bardzije na konkurencje to jest to kpina na maksa! juz w przypadku T2 tak bylo ale potera robili tez z ILM wiec na pocieszenie chociaz tam niech trafi a nie do sztucznowatych małpich ruchów itp

Juby_

Pogrzało cię człowieku ? Świat się zresetuje jeśli taki eksplodujący debilizm dostanie oskara za cokolwiek.

crazy_race

Pewnie, lepiej aby dostał Hugo, w którym na cały film jest jeden efekt plus kilka fajnych widoczków.

Juby_

Dla mnie ten film w ogóle jest porażką więc nie zgadzam się na Oscara w żadnej kategorii,bo w tym roku na niego nie zasługuje tak jak poprzednie części.Podobają mi się efekty w Potterze,ale Oscara dostanie pewnie Planeta Małp ;/

panienka_2

Tylko nie mylcie pojęć. W tej kategorii ocenia się jakość, a nie ilość! Trzeci Transformers jest wręcz przeładowany efektami specjalnymi, które jak ktoś wspomniał nie za bardzo poszły do przodu od czasu pierwszej części. Co z tego że dużo jak nie przekłada się to w jakość. A do tego ucierpiał scenariusz, którego tu praktycznie nie ma.
Wielokrotnie już pisałem że T3 to kompromitacja kina rozrywkowego i najgorszy blockbuster nie roku, ale ostatnich lat. Po takich gniotach można faktycznie martwić się o przyszłość kina rozrywkowego.

panienka_2

A ja twierdzę, że efekty TF3 były świetne. Weźcie pod uwagę, że samo "ożywienie" takiego wielkiego robota na ekranie, i jeszcze żeby wyglądał tak realistycznie, to na pewno więcej pracy niż przy jakiś małpach.

kizuna713

Transformers 3d nie ma sobie równych, nie jestem fanką si-fi ale Optimus Prime był jedną nogą poza ekranem! Jest to bardzo dobrze zrobiony film.

piatektrzynastego

Futro i naturalne ruchy małp są o wiele trudniejsze do zanimowania niż metal i mechaniczne ruchy robotow,po drugie w Genezie mamy do czynienia z nowatorską technologią Motion Capture,co z tego że Transformersy są bardziej kolorowe i wybuchowe skoro są robione po staremu
http://www.youtube.com/watch?v=XM9Pvfq1KhE
Geneza-90 mln
Transformers 3-200 mln
Poza tym budżety mowią same za siebie;)

Juby_

Oby to właśnie film Transformers 3 dostał tego Oscara, w pełni się mu należy, a już na pewno za efekty specjalne - w przeciwieństwie do tego Harrego Pottera...

panika1

Transformers 3 Wymiata :) Według Mnie żaden Film nie ma szans pod względem efektów Specjalnych :)a Oprócz tego jak To wygląda realistycznie ..Fabuła Też Jest Świetna i Co najlepsze że muzyka sprawia bardzo Świetną atmosferę Oglądania Filmu :) Wszystko jest Dopracowane i To Zajeb...:)

moviesfan98

Świetna fabuła?Na pewno mówimy o tym samym filmie?Niczym się nie wyróżnia na tle pozostałych części,które były świetne.Nie mówiąc już o dennych dialogach,które miały śmieszyć,zachwycić...?Zwłaszcza dialog tej laski z robotem na końcu rozwala wszystko:D To teraz wystarczy tylko porozmawiać z wrogiem...po co uciekać,walczyć? Oglądając film ma się wrażenie,że reżyser skopiował efekty z dystryktu,terminatora bądź słynnego matrixa.Nie mówiąc już o efektach wykorzystanych z Armageddonu. Tak,rzeczywiście film zasługuje na Oscara ;/
Tak na marginesie...nagroda dla tego filmu byłaby obrazą dla poprzednich części transformersów,które Oscara nie zdobyły,chociaż na to zasługiwały.

Juby_

Chyba za bycie gównem.

Juby_

widziałem z tych które nominowane są za efekty Gigantów ze stali i Pottera, i ci pierwsi nie mają żadnych szans, Potter nie pokazał nic nowego, Transformers 3 podobno też nie pokazał nic nowego od poprzedniej części, także stawiam na Genezę chociaż nie widziałem ;/

losiuuu69

Ludzie nie wierzą specjalnie w szanse genezy bo lwia cześć (i tak stosunkowo małej w porównaniu ilości efektów) to odwzorowanie ruchu i sierści małp co samo w sobie jest dużo trudniejsze niż stworzenie robotów, wybuchów itp.

Juby_

Umrę ze śmiechu chyba, jeśli to się wydarzy. Wybaczcie, ale jedyna nagroda, na jaką "Transformersy" zasługują, to Złota Malina.

ponder

To mrzyj. Przy Malinach pracują tacy sami debile i niedoceniający różnych aspektów pożal się Boże jurorzy jak przy Oscarach.

Juby_

Należy odnosić się do konkretnej kategorii w której film ma nominację. Chociaż oglądałem wszystkie 3 części to na ostatniej zasnąłem kilkakrotnie co nie zmienia faktu, że efekty specjalne wręcz przytłaczają w tym filmie. "Hugo" jest o wiele lepszym filmem ale za efekty specjalne transformersom się należy... Może się komuś film nie podobać ale trzeba obiektywnie przyznać że akcja (i generowane komputerowo efekty) zaczyna się na napisach tytułowych filmu i potem tylko przyspiesza..zgodzę się że momentami z taką szybkością że nie widać co się dzieje ale oskar się należał moim skromnym zdaniem..
A Kompasowi tez kibicowałem bo zauroczył mnie ten film, estetyka całkiem innego kalibru niż transformersy :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones