Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też tytuł całkowicie nieznany i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do polskich wersji tytułów z bazy FW. Jeśli natomiast ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna filmu posiadającego również polski tytuł, wtedy należy to zaznaczyć w zagadce.
2. W zagadkach lub w podpowiedziach do nich nie używamy słów występujących w tytule (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
3. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie każdy chętny może ją przejąć.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę (możemy zaznaczyć, że to "tymczasowa"), a do potwierdzenia tamtej wcześniejszej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie autora, który może przepisać zagadkę jeszcze raz, aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Zagadkę publikujemy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
9. Uwaga - to nie jest miejsce do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

FankaKinomanka

na bank coś wieloznacznego... myśl, w Tobie nadzieja bo ja mam śpiący dzień i chcę tylko pogratulować super zagadki i super zgadującemu ;D

VanKert

A ja to myślisz, że co, też chodzę i ziewam cały dzień ;))

Gdy go przetniemy, czyli ten wyraz? Powstaną dwa inne? I to coś słyszalnego ma być na początku, a potem....no nic mi się nie kołacze

FankaKinomanka

taaa, samo przecięcie też jest wieloznaczne

FankaKinomanka

Myślcie, myślcie, to może coś wymyślcie :P

Jeden wyraz.
W nawiasie jest skutek przecięcia szukanego 'tytułu'.

Montago

aleś się rozpisał ;)
jak widać zbytnie nagromadzenie szczegółów przeszkadza :D

Montago

Fajna zagadka, podoba mi się :)

FankaKinomanka

co można przeciąć by pomóc w chorobie??
wrzód na d... ;D

VanKert

:-) A w transporcie co się przecina?? :)

Montago

Lektor?

Aretus

a widzisz... znowu ten lektor :)
Brawo!

VanKert

Czyli to jednak nie homonim ;)
I ten wynik przecięcia taki zaskakujący :)

Aretus

Ooo, no brawo :)

FankaKinomanka

Dzieki. Monti jeszcze niech potwierdzi, Ale pewnie to to :)

Aretus

Monti nam zrobił odwrotkę sklejki, zapamiętam mu to ;)
nawet nie zdążyłem się zorientować co i jak, zero myślenia, dobrze, że nas tu kilku jest :))
ale czułem, że to fajne (mimo, że widziałem te słowo już tu kilka razy i tak nie wiedziałem o jaki wyraz chodzi) :)

FankaKinomanka

Monti znalazł swój sposób na sklejkę nie nazywając to sklejką ;)
byłaś blisko z tym rozcięciem, też się zastanawiałem czemu to jest w nawiasie...

VanKert

Bo to nie sklejka, właściwie nie wiem co to wyszło ;D
Zagadka z efektem chwilowego rozklejenia może ;))

Aretus

No i już po tak fajnej zagadce :(((
A już miałem trochę pownerwiać towarzystwo moimi naprowadzającymi podpowiedziami ;P




         B
           r      
             a
               w 
                 o
                   !       



Montago

całe szczęście, że nie... byś tylko jak zwykle namotał i oddalił nas... :)
i tak zataiłeś sklejkę czy rozklejkę pisząc o jakiś cięciach, rozszerzając zakres myślenia i odpowiedzi :)

Montago

a co miałeś na myśli z tym "Odwiedzających Polskę cudzoziemców zaskakuje. "?

VanKert

Pewnie to, że za granicą to raczej wszędzie dubbing jest i jak u nas filmy oglądają to się dziwią, że lektora słyszą ;)

FankaKinomanka

albo, że my tak ładnie mówimy, mamy dobrą dykcję? :)

VanKert

Taaa w tych nowych polskich filmach szczególnie ;))

FankaKinomanka

Ja sie caly czas dziwie ze niemcy maja dubinng do wszystkego..

Aretus

nie cierpię dubbingu a świetny głos lektora czasem dodaje plusów filmowi :/

Aretus

No właśnie, bardzo się cieszę, że u nas jeszcze filmy z lektorem królują ;)

FankaKinomanka

Wyobraz sobie Wonnetou mowiacego Halt! :D

Aretus

;) bardzo naturalnie to na pewno brzmi i wygląda ;)

FankaKinomanka

Oczywiscie Winnetou.

Montago

Fajowa!
Sporo informacji i teraz wydaje się nie jakoś bardzo trudna, tylko ten fragment o cudzoziemcach dość tajemniczy, nie wiadomo co wziąć pod uwagę bo pewno wiele rzeczy ich dziwi ;))

Montago

w sumie fajnie tak ułożona zagadka, tak odwrotnie... gdyby to w nawiasie było u góry (jako sklejka) to od tego byśmy zaczęli i po sprawie... a tak nam namieszałeś w głowie swoim niejednoznacznym opisem wyniku (tytułem) :)

VanKert

Zadajcie cos

Montago

ZAGADKA:

zwielokrotniona pustka

VanKert

lub
X^2*{}

VanKert

lub
C * ∅

VanKert

lub
ilość napletków Filistynów, których zażądał król Saul od Dawida w zamian za rękę swojej córki Mikal razy słodka zupa mleczna ;)

VanKert

lub
iloczyn lat naszej niepodległości i ilości waszych tu odpowiedzi ;)

VanKert

lub

wieczne powiększenie pod mikroskopem powietrza ;)

VanKert

lub

0000000000
0000000000
0000000000
0000000000
0000000000
0000000000
0000000000
0000000000
0000000000
0000000000

VanKert

film krótkometrażowy, nieznany, Czeski ;)
nie wymaga już chyba potwierdzenia

VanKert

100x nic :)

Słodkich snów, paaaa ;)

FankaKinomanka

paa, brawo :)

Montago


Zagadka.

▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁▁


( Tu jest szukany tytuł. )
( Poza tym wszystko co znajduje się w obu nawiasach, nie ma znaczenia merytorycznego czy jakiegokolwiek innego związanego z tekstem w procesie odgadywania zagadki. Pierwsze zdanie w nawiasie jest ważne, a drugi nawias to tylko informacja...)

Montago

Pod kreską?

VanKert

W przelocie....

Zgadza sie...

Brawo...

I juz mnie nie ma...

Montago

oddaję...

Montago

Dobry wieczór.
Zagadka.
Zobaczysz je w dwunastu parach oczu.

paulus1970

Jest prosto. I bardzo dosłownie. Do bólu dosłownie.
Pozwolę sobie wpisać bez potwierdzenia.

Film nie ma wielu głosów ale w bazie filmwebu jest. Ja go widziałem na pewnym festiwalu i dodam, ze film "wiekowy" lata 60 ubiegłego.

paulus1970

Dwadzieścia cztery źrenice :)

FankaKinomanka

Dzień dobry.
Tak jest. Można na Ciebie liczyć:)

paulus1970

Dziękuję ;)

ODDAJĘ

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones