jest coś takiego, jak więcej to dawajcie wszystkie

mitrus80

Znalazłem tylko spektakl pt "Ślub" (1992) i gra tam pijaka.

Gra też w innym filmie, ale chyba akurat nie jest tam alkoholikiem. Nie wiem, nie oglądałem - ale sprawdź :-)
https://www.filmweb.pl/film/Tylko+strach-1993-11291

underground73

ten już namierzyłem, a było coś że grał Wiślana (mieszkańca Wisły) coś może z Jerzym Pilchem związane?

mitrus80

Znalazłem tylko jakiś spektakl "Inne rozkosze": "Rzecz o niedojrzałości, o tożsamości, o przekleństwie i urodzie polskiego zaścianka. Ważny głos w dyskusji o tęsknotach i ograniczeniach Polaka w świecie przemian społecznych i historycznych. "Inne rozkosze" to telewizyjna adaptacja powieści Jerzego Pilcha (ur. 1952),"

"Doktor weterynarii Paweł Kohoutek, jak mówi o sobie - erotoman, człowiek żyjący w świecie iluzji i pozorów, wtłoczony w gorset wiecznej niedojrzałości, przypomina bohatera Gombrowiczowskiej "Ferdydurke", gwałtem przebranego w uczniaka. Kohoutek dzieckiem podszyty nawet nie próbuje walczyć z narzuconą mu "gębą". "Odwieczny poszukiwacz bezpiecznych miejsc", jak nazywa go żona, może najwyżej uciec. Ucieka w erotyzm, bo kiedy grzeszy, buntuje się przeciw zakazom, przez moment czuje się wolny. Na koniec ucieka z Wisły (to również rodzinne miasto autora). Zostawia despotyczną matkę, zbyt piękną i zbyt mądrą żonę oraz Aktualną kobietę, nazbyt gorliwie o niego zabiegającą. Zapewne wydaje mu się, że wyjeżdża na zawsze. "Jak zwykle, serdecznie wierzy we własne złudzenia"."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones