"Kryminalne przedwiośnie" w BBC First. Miesiąc premier już od 1 marca

https://www.filmweb.pl/news/%22Kryminalne+przedwio%C5%9Bnie%22+w+BBC+First.+Miesi%C4%85c+premier+ju%C5%BC+od+1+marca-154257
"Kryminalne przedwiośnie" w BBC First. Miesiąc premier już od 1 marca
Przedwiośnie to czas, kiedy dzień w końcu się nieco wydłuża, słońce częściej wygląda zza chmur a przyroda zaczyna budzić się do życia. To pora roku, która zwiastuje nadejście nowego i tak też będzie celebrowana na kanale BBC First – nowymi sezonami lekkich seriali kryminalnych. Jak na ten okres przystało, czeka nas prawdziwy rozkwit… przestępczości.

Start "Kryminalnego przedwiośnia" już 1 marca o 21:00, a w nim:


– "Harry Wild": sezon 2 (6 odcinków) od piątku 1 marca o godz. 21:00.

– "Śmierć pod palmami": sezon 13 (8 odcinków) od poniedziałku 4 marca o godz. 21:00.

– "Morderstwa w Midsomer": sezon 24 (4 odcinki) od środy 13 marca o godz. 21:00.

– "Ojciec Brown": sezon 11 (10 odcinków) od czwartku 21 marca o godz. 21:00.

W drugim sezonie "Harry Wild" zobaczymy kolejne perypetie emerytowanej profesor literatury, która kontynuuje swoją przygodę z rozwiązywaniem kryminalnych zagadek po tym, jak w pierwszym sezonie odkryła, że ma do tego prawdziwy talent. 

Nowe odcinki serialu przyniosą rozwój współpracy Harriet z niepokornym nastolatkiem, Fergusem Reidem. Choć ich znajomość zaczęła się od napaści Fergusa na Harriet, ostatecznie nawiązała się między nimi nieprawdopodobna więź. Nietypowa para śledczych dorobiła się dobrze prosperującej agencji detektywistycznej oraz nowego eleganckiego biura. Nie może też narzekać na brak zleceń. Harriet i jej młodociany pomocnik zostają zatrudnieni m.in. do odnalezienia zaginionej kobiety oraz rozwiązania sprawy otrucia druhny na wieczorze panieńskim. Ten sezon przyniesie też bardzo trudną, bo niezwykle osobistą sprawę, dotyczącą matki Fergusa, która wcześniej porzuciła swoją rodzinę. Czy dwójka detektywów poradzi sobie z takim wyzwaniem?

Sezon drugi liczy sześć odcinków. Premiera w piątek, 1 marca o godz. 21:00.

13. sezon "Śmierci pod palmami" po raz kolejny zabierze widzów na skąpaną w słońcu karaibską wyspę Saint Marie. W tych rajskich okolicznościach inspektor Neville Parker i towarzyszący mu zespół śledczych będą mieli do rozwikłania kolejne intrygujące sprawy kryminalne. 

W 100. odcinku Selwyn świętuje 50-lecie służby w policji. Wkrótce jednak nieoczekiwanie staje twarzą w twarz z ogromnym niebezpieczeństwem i jest zmuszony walczyć o życie. W tym sezonie rozgrywa się także śmiertelna gra w bingo oraz dochodzi do zatrucia szefa-celebryty podczas kulinarnego konkursu. Intrygujące śledztwo pokazuje, że ofiara nie jadła tego dnia nic innego niż uczestnicy konkursu. Kto w takim razie stoi za tym koszmarnym wypadkiem?

Sezon trzynasty liczy osiem odcinków. Premiera w poniedziałek, 4 marca o godz. 21:00.

W sezonie 24. "Morderstw w Midsomer" wracamy do najbardziej morderczego hrabstwa w Anglii, gdzie sprawami kryminalnymi zajmują się inspektor John Barnaby (Neil Dudgeon) i sierżant Jamie Winter (Nick Hendrix). Choć okrutne zbrodnie zupełnie nie pasują to tego malowniczego i na pozór spokojnego miejsca to nasi detektywi mają ręce pełne roboty. Tym razem zabiorą się za rozwiązanie zagadki śmierci autora książki, która zapoczątkowała ogólnokrajowe poszukiwanie skarbów. Zostaną także wezwani do zbadania przyczyn śmierci patriarchy Shirewell oraz rozwikłania powstałego w jej wyniku zaciekłego sporu o spadek. 

W tym sezonie Barnaby i Winter wezmą też pod lupę zagadkową śmierć Franka, zasłużonego poszukiwacza zaginionych i skradzionych zwierząt. Przekonają się, dlaczego uwikłane w sprawę osoby wybierają towarzystwo zwierząt zamiast ludzi.

Sezon 24 liczy cztery odcinki. Premiera w środę, 13 marca o godz. 21:00.

W 11. Sezonie "Ojca Browna" na obdarowanego talentem do rozwiązywania zagadek kryminalnych księdza z parafii Kembleford czekają kolejne wyzwania. Detektyw w sutannie każde śledztwo prowadzi na swój własny sposób. Jako spowiednik w pracy detektywistycznej wykorzystuje intuicję oraz wiedzę psychologiczną. Jego misją jest sprowadzenie każdego grzesznika na właściwą drogę.

W najnowszym sezonie duchowny rozpoczyna śledztwo, gdy rywalizacja sportowa w Kembleston Olimpicks nieoczekiwanie przybiera dramatyczny wymiar. Choć priorytety są jasne uwadze detektywa nie umknie, co dzieje się na dalszym planie. Czyżby relacje miedzy inspektorem Sullivanem i panią Devine stawały się coraz bardziej zażyłe?

W tym sezonie Ojciec Brown zbada też sprawę morderstwa znanego artysty, w którą zamieszana jest jego stara przyjaciółka, siostra Boniface, a lokalną społeczność czeka kulinarna atrakcja w związku z przyjazdem starej przyjaciółki pani Devine. Odnosząca sukcesy pisarka, posiadająca własną szkołę kulinarną odwiedza miasteczko, by zapoznać miejscowych z autentyczną kuchnią azjatycką. Plany runą, gdy jeden z szefów kuchni zostaje aresztowany za morderstwo.

Sezon jedenasty liczy dziesięć odcinków. Premiera w czwartek, 21 marca o godz. 21:00.
Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones