"Tereska" na prostej?

Dziennik Łódzki /
https://www.filmweb.pl/news/%22Tereska%22+na+prostej-7917
W październiku Telewizja Polska pokaże film fabularny "Cześć, Tereska", w którym tytułową rolę gra 17-letnia Ola Gietner z Pabianic, podopieczna Schroniska dla Nieletnich i Zakładu Poprawczego w Falenicy. Jego bohaterka obejrzy go w schronisku. Będzie to również pierwsza okazja do obejrzenia filmu przez pabianiczan, ponieważ tamtejsze kino go nie wyświetlało. O Oli było głośno w całym kraju wiosną, gdy tuż przed wyjazdem z ekipą filmu na festiwal do Ameryki, uciekła z poprawczaka. W kwietniu, kiedy próbowała okraść sklep w Pabianicach, złapała ją policja.
- Gdy wróciła do zakładu, ukaraliśmy ją dyscyplinarnie, zakazując przepustek na trzy miesiące - mówi Romuald Sadowski, dyrektor Schroniska dla Nieletnich i Zakładu Poprawczego w Falenicy. - Chociaż są z dziewczyną jeszcze problemy, nastąpiła pewna poprawa. Trochę się wyciszyła. Jak dotąd nie próbowała ucieczek, chociaż były sytuacje kontrolowane przez nas, kiedy mogła to zrobić.
Z pierwszej przepustki, którą Ola dostała po upływie terminu kary dyscyplinarnej, wróciła w terminie. Od września będzie powtarzać trzecią klasę gimnazjum.
Ola Gietner zagrała w filmie Roberta Glińskiego samą siebie, czyli dziewczynę, która wkracza na drogę przestępczą. Odtwórczyni roli Tereski wychowała się w Pabianicach. Za pobicie koleżanki, ucieczki z domu i kradzieże trafiła do ośrodków resocjalizacyjnych: najpierw w Otwocku, potem w Falenicy.