EXCLUSIVE: Polski plakat "Honorowego obywatela" zapowiada dziką historię o tym, jak dorwać noblistę

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/EXCLUSIVE%3A+Polski+plakat+%22Honorowego+obywatela%22+zapowiada+dzik%C4%85+histori%C4%99+o+tym%2C+jak+dorwa%C4%87+noblist%C4%99-120494
6 stycznia do kin w całym kraju wejdzie argentyński kandydat do Oscara, "Honorowy obywatel". Z tej okazji mamy dla Was polski plakat filmu. Znajdziecie go poniżej:


(kliknij, aby powiększyć)

Kalendarz Daniela Mantovaniego, argentyńskiego pisarza, który zdobył międzynarodową sławę dzięki Nagrodzie Nobla (Oscar Martínez), jest pełen obowiązków i prestiżowych wydarzeń. Mantovani niespodziewanie odwołuje wszystkie spotkania, aby pojechać do małego miasteczka Salas, z którego pochodzi i które jest źródłem jego inspiracji. Ma odebrać medal Zasłużonego Obywatela.

Wizyta tylko z pozoru umożliwia pogodzenie się z przyjaciółmi z przeszłości, czy triumfalny powrót do miejsca urodzenia. Mantovani musi zmierzyć się z opiniami ludzi, którzy odnajdują swoje historie na kartach jego powieści. Spotkanie światowej sławy autora z mieszkańcami Salas obfituje w zabawne nieporozumienia, nie raz powodując gromki śmiech widowni. Tak było na Warszawskim Festiwalu Filmowym, który otworzyła projekcja "Honorowego obywatela". Film Gastóna Duprata i Mariano Cohna znalazł się też na wysokiej, szóstej pozycji w plebiscycie publiczności tegorocznej edycji festiwalu.

Ale śmiech wraz z rozwojem akcji "Honorowego obywatela" więźnie w gardle, kiedy okazuje się, że do głosu zaczynają dochodzić małomiasteczkowa zawiść i prowincjonalne kompleksy. Wkrótce zaczynamy obawiać się o życie głównego bohatera.

Film został nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Wenecji za brawurową rolę Oscara Martíneza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones