Po 13 latach wraca reżyser "Czułych słówek". W obsadzie same gwiazdy

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/James+L.+Brooks+powraca+Re%C5%BCyser+%22Czu%C5%82ych+s%C5%82%C3%B3wek%22+i+%22Lepiej+by%C4%87+nie+mo%C5%BCe%22+szykuje+nowy+film-152963
Po 13 latach wraca reżyser "Czułych słówek". W obsadzie same gwiazdy
źródło: Getty Images
autor: Deadline
83-letni James L. Brooks zatęsknił za reżyserią. Po 13-letniej przerwie znów stanie za kamerą. Nowy projekt nosi tytuł "Ella McCay".

Reżyser "Lepiej być nie może" i "Czułych słówek" powraca. Co wiemy o filmie?Bohaterką filmu "Ella McCay" będzie młoda, idealistyczna polityczka, która musi radzić sobie nie tylko z problemami zawodowymi, lecz także rodzinnymi. Co nie jest łatwe, bo właśnie przygotowuje się do przejęcia stanowiska swojego mentora, długoletniego gubernatora stanu.

James L. Brooks będzie nie tylko reżyserem filmu, ale także jego scenarzystą i jednym z producentów. Całość zostanie zrealizowana przez należące do Disneya 20th Century Studios.

Projekt już może pochwalić się imponującą obsadą. Propozycje angażu otrzymali bowiem: Emma Mackey, Jamie Lee Curtis, Woody Harrelson, Ayo Edebiri, Albert Brooks, Kumail Nanjiani i Spike Fearn.


James L. Brooks wraca do reżyserii, ale nie do kinaOstatnim filmem wyreżyserowanym przez Brooksa jest "Skąd wiesz" z 2010 roku. Wcześnie nakręcił "Trudne słówka", "Lepiej być nie może", "Potyczki z Jeannie", "Telepasję" i "Czułe słówka".

Brooks jednak nie odszedł od kina. Ostatniej półtorej dekady spędził jako producent (ostatnio pełnił tę funkcję przy filmie "Jesteś tam, Boże? To ja, Margaret"). Pracuje też jako scenarzysta (np. przy krótkometrażowym filmie "Maggie Simpson na randce z przeznaczeniem").

Zwiastun filmu "Skąd wiesz"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones