John Malkovich w dziwacznym zwiastunie filmu "Seneca"

youtube.com / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/John+Malkovich+w+dziwacznym+zwiastunie+filmu+%22Seneca%22.+Za+kamer%C4%85+re%C5%BCyser+%22Snake+Eyes%3A+Geneza+G.I.Joe%22-149505
John Malkovich w dziwacznym zwiastunie filmu "Seneca"
W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu "Seneca". Obraz będzie miał swoją światową premierę na zbliżającym się wielkimi krokami festiwalu w Berlinie.

"Seneca" - nietypowa biografia rzymskiego filozofaJak nietrudno się domyślić po tytule, film będzie historią rzymskiego filozofa Seneki Młodszego. Stoik, nazywany Retorem, był wychowawcą Nerona. Kiedy ten został władcą Rzymu, Seneka był ważną postacią na dworze. Został nawet konsulem. Niestety drogi jego i Nerona rozeszły się. Seneka Młodszy wycofał się z życia politycznego. To jednak nie wystarczyło Cezarowi, który postanowił zmusić go do popełnienia samobójstwa.

"Seneca" skupi się właśnie na rozkazie Nerona i tym, jak na niego odpowiedział filozof. W Senekę Młodszego wcielił się John Malkovich. Nerona zagrał Tom Xander.

Za kamerą filmu stanął niemiecki reżyser Robert Schwentke, który wybrał skromniejszy projekt po kasowym fiasku jego widowiska "Snake Eyes: Geneza G.I.Joe". Schwentke jest też współautorem scenariusza.

Zwiastun filmu "Seneca"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones