John Malkovich 

John Gavin Malkovich

8,1
35 429 ocen gry aktorskiej
John Malkovich
Wyjątkowy aktor i reżyser, który wszedł do świata filmu niezapomnianymi rolami dziwaków: zagrał znudzonego fotoreportera w "Polach śmierci" i niewidomego lokatora Willa, w filmie Roberta Bentona "Miejsca w sercu". Udowodnił talent komiczny w niezbyt znaczącym filmie "Making Mr. Right". Zupełnie inne oblicze zaprezentował w "Niebezpiecznych związkach" - odtwarzał tam postać Vicomte de Valmont, najwyższego kapłana uwodzenia. W "Pod osłoną nieba" Bernardo Bertolucciego zagrał kompozytora podróżującego po powojennej Afryce w poszukiwaniu samorealizacji i ratunku dla swojego małżeństwa. W roku 1993 ponownie ukazał swój geniusz, wcielając się w postać zabójcy w filmie Wolfganga Petersena "Na linii ognia", co przyniosło mu drugą nominację do Oscara.

Zamiłowanie Malkovicha do niekomercyjnych projektów uwidoczniło się przy realizacji "Przypadkowego turysty". Jego dalsze wybory były różne, począwszy od romantycznych komedii, takich jak "Queens Logic" i "The Object of Beauty", po filmy akcji, takie jak "Jennifer 8" (1992). W "Myszach i ludziach" mistrzowsko zagrał umysłowo upośledzonego. 

Niezapomnianą, wstrząsającą kreację stworzył w "Jądrze ciemności", za co nominowany był do Złotego Globu. W 1999 roku powstał przewrotny obraz "Być jak John Malkovich", w którym aktor zagrał samego siebie.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 grudnia 1953

miejsce urodzenia: Christopher, Illinois, USA

wzrost: 183 cm

Emmy
Zdobył Emmy, 7 innych nagród oraz 18 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Glenne Headly (02.08.1982 - 01.01.1988, rozwód); 2. Nicoletta Peyran (od 20.09.1989), 2 dzieci: Amandine (ur. 1990) i Lorwy (ur. 1992)
W 1992 roku wystąpił w teledysku Annie Lennox zatytułowanym "Walking On Broken Glass". Kostium, który wówczas nosił, został pożyczony z filmu "Niebezpieczne związki", w którym aktor grał jedną z głównych ról.
Proponowano mu rolę Valentina w filmie "Piano Bar", którą ostatecznie dostał Jeremy Irons.
Był rozpatrywany jako kandydat do roli Zielonego Goblina w "Spider-manie". Ostatecznie otrzymał ją Willem Dafoe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones