Kevin Macdonald ("Ostatni król Szkocji") opowie o Johnie Lennonie i Yoko Ono

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kevin+Macdonald+%28%22Ostatni+kr%C3%B3l+Szkocji%22%29+pracuje+nad+dokumentem+%22One+to+One%3A+John+%26+Yoko%22.+Co+o+nim+wiemy-155858
Kevin Macdonald ("Ostatni król Szkocji") opowie o Johnie Lennonie i Yoko Ono
źródło: Getty Images
autor: Bettmann
Kevin Macdonald, który zrealizował już dokumenty o Bobie Marleyu i Whitney Houston, opowie o kolejnej ikonie muzyki. Film "One to One: John & Yoko" powstaje dla Mercury Studios.

GettyImages-461922600.jpg Getty Images © Mike Coppola
Kevin Macdonald

"One to One: John & Yoko": co wiemy o nowym projekcie Kevina Macdonalda?


Dokument "One to One: John & Yoko" skupi się na koncercie One to One, który John Lennon dał wraz z Yoko Ono w 1972 roku w Madison Square Garden w Nowym Jorku. W filmie zostanie wykorzystane nie tylko odrestaurowane nagranie z koncertu, które zremiksował Sean Ono Lennon, syn pary, ale także materiały z domowego archiwum: wiadomości głosowe czy filmy wideo.

Chciałem zrobić film, który zaskoczy i zachwyci nawet najbardziej oddanych fanów Lennona i Ono – skomentował reżyser. Skupiłem się na okresie przejściowym ich życia i opowiedziałem historię ich własnymi słowami, obrazami i muzyką.
 

Skąd znamy Kevina Macdonalda?


Najbardziej znanym filmem Kevina Macdonalda jest opowiadający o ugandyjskim dyktatorze Idim Aminie dramatu "Ostatni król Szkocji". W CV reżysera znajdziemy również takie tytuły jak "Czekając na Joe", "Stan gry", "Dziewiąty legion" czy "Mauretańczyk" czy dokumenty: nagrodzony Oscarem "One Day in September", "Wróg mojego wroga", "Dzień z życia", "Marley", "Whitney" czy krótkometrażową "Ostatnią pieśń z Kabulu". Aktualnie jego filmografię zamyka dokument "High & Low – John Galliano", którego światowa premiera odbyła się na festiwalu w Telluride.

Zobacz zwiastun "Whitney"


Wyreżyserowany przez Kevina Macdonalda dokument "Whitney" zadebiutował w 2018 roku na festiwalu w Cannes. Przypominamy jego zwiastun: 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones