Kevin Macdonald i Ridley Scott szykują nowy "Dzień z życia"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kevin+Macdonald+i+Ridley+Scott+szykuj%C4%85+nowy+%22Dzie%C5%84+z+%C5%BCycia%22-138442
Kevin Macdonald i Ridley Scott szykują nowy "Dzień z życia"
Dziesięć lat po realizacji dokumentu "Dzień z życiaRidley ScottKevin Macdonald przygotowują jego kontynuację zatytułowaną "Life in a Day 2020".

"Dzień z życia" był skomponowany z 80 tysięcy amatorskich materiałów nadesłanych przez użytkowników YouTube'a. Tym razem twórcy raz jeszcze zaproszą ludzi z całego świata do nadsyłania filmików dokumentujących jeden dzień z życia na Ziemi - tym razem będzie to 25 lipca 2020.


Zarejestrowany tego dnia materiał należy do 2 sierpnia zgłosić na YouTube'owej stronie projektu. Zgłoszenia zostaną przejrzane przez 30-osobowy międzynarodowy zespół weryfikatorów. Następnie materiałami zajmie się trójka montażystów: Mdhamiri Á Nkemi, Sam Rice-Edwards i Nse Asuquo. Reżyserem projektu jest Macdonald, a Scott pełni rolę producenta.

Realizacja "Dnia z życia" była jednym z najbardziej radosnych i odkrywczych doświadczeń mojego życia, powiedział Macdonald. Twórcy byli na tyle szczodrzy, że podzielili się intymnymi momentami w ramach tego wielkiego, afirmującego życie eksperymentu. Jestem podekscytowany tym, że 10 lat później kręcimy "Life in a Day 2020". Jak zmieniło się nasze podejście do filmowania siebie samych? Jakie są nasze nadzieje na przyszłość w tak wyjątkowym punkcie zwrotnym w historii?

Film ma mieć premierę na przyszłorocznym Festiwalu Sundance oraz na serwisie YouTube.