Konin ma nowe kino

Gazeta Poznańska /
https://www.filmweb.pl/news/Konin+ma+nowe+kino-9712
W koninie otwarto nowe kino. Kinoland to pierwsze nowoczesne kino w Polsce, prowadzone przez instytucję filmową Film Art z Poznania. Na razie działają dwie sale kinowe, ale w połowie lutego zostaną otwarte kolejne. Kinoland będzie się składać z pięciu sal kinowych. Kino jest wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę projekcyjną. Największy ekran ma 18 metrów długości.
Prowadzący Kinoland mają nadzieję, że spowodują w Koninie rewolucję kinową. "Mieszkańcy Konina będą mogli oglądać więcej filmów, a ich premiery będą znacznie szybciej docierać do Konina. Nasza oferta będzie bardzo szeroka. Szczególnie atrakcyjny repertuar skierujemy do dzieci" - powiedział Maciej Michalak, szef firmy Film Art. Według zapowiedzi, nie zawiodą się również miłośnicy kina niezależnego.
Początkowo w dwóch salach będzie wyświetlany "Władca pierścieni - Dwie wieże". Od 7 lutego widzowie będą mogli obejrzeć "8 milę", a potem: "Nieodwracalne", "Koniec z Hollywood", "Porozmawiaj z nią", "Solaris" czy "Małych agentów 2".

Ceny biletów są różne w tygodniu i w weekendy. W dni pracujące dorośli zapłacą za bilet 14 zł, studenci i uczniowie - 12 zł, a grupy zorganizowane - 10 zł. W weekendy bilety będą o 2 zł droższe.