Po siedmiu latach Robert Redford porzuca film o prezydenturze Busha juniora

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Po+siedmiu+latach+Robert+Redford+porzuca+film+o+prezydenturze+Busha+juniora-111897
Od 11 lat na stronach Filmwebu informujemy o planach realizacji filmu "Against All Enemies". Od siedmiu lat z projektem związany był Robert Redford. Miał on wyreżyserować obraz, a zdjęcia planowane były na jesień. Niestety teraz projekt jest w rozsypce. Redford pożegnał się bowiem ze stanowiskiem reżysera. Ponoć powodem jest brak czasu. Jesienią ma być zajęty promocją "A Walk in the Woods" i "Truth".Podstawą scenariusza są opublikowane wspomnienia Richarda Clarke'a o tym samym tytule. W książce oskarżył on George'a Busha juniora, że wskutek obsesyjnego dążenia do rozprawy z Irakiem zaniedbał działania przeciw Al-Kaidzie na początku swej prezydentury, chociaż od połowy lat 90. ta siatka terrorystyczna organizowała zamachy na cele amerykańskie na całym świecie. Clarke był doradcą trzech prezydentów do spraw terroryzmu.

Redford nie był pierwszym reżyserem, który chciał nakręcić na ten temat film. Wcześniej projekt był w rękach Paula Haggisa. Za jego czasów rolami zainteresowani byli Sean Penn (który miał zagrać samego Clarke'a) oraz Vince Vaughn (który miał Johna O'Neilla, szefa ochrony WTC, który zginął 11 września 2001 roku).

Autorem scenariusza "Against All Enemies" jest Jamie Vanderbilt, czyli twórca "Truth", którego promocja zajmie Redfordowi tyle czasu, że nie będzie mógł poświęcić się reżyserii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones