Robert Redford opowie o wyjątkowym oddziale amerykańskiej armii w czasach II wojny światowej

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Robert+Redford+opowie+o+wyj%C4%85tkowym+oddziale+ameryka%C5%84skiej+armii+w+czasach+II+wojny+%C5%9Bwiatowej-105967
II wojna światowa wciąż pozostaje wdzięcznym tematem filmów dla Hollywoodu. W planach mamy kolejny obraz poświęcony temu okresowi. Powstanie on na bazie dokumentalnej książki "Climb to Conquer" Petera Sheltona. Jej produkcją zajmie się Robert Redford ("Reguła milczenia")."Climb to Conquer" opowiada o specjalnej jednostce armii amerykańskiej powołanej do życia w latach 30. ubiegłego wieku. Składała się z profesjonalnych sportowców, uniwersyteckich naukowców i potencjalnych oficerów. Jej członków szkolono w wspinaczce wysokogórskiej, walce w śniegu i w innych ekstremalnych warunkach. Była to ostatnia jednostka włączona do działań na włoskim froncie II wojny światowej. Wysyłana była do misji postrzeganych jako trudne lub wręcz niemożliwe do wykonania.

Scenariusz filmu przygotuje Kurt Johnstad. Ma on na swoim koncie fabułę "Aktu odwagi" (filmu zrealizowanego we współpracy z wojskiem amerykańskim) oraz teksty obu części "300".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones