Tereska znów uciekła

Onet.pl /
https://www.filmweb.pl/news/Tereska+zn%C3%B3w+uciek%C5%82a-6517
Ola Gietner, bohaterka filmu Roberta Glińskiego "Cześć, Tereska", po raz kolejny uciekła z zakładu poprawczego w Falenicy pod Warszawą - dowiedział się "Dziennik Łódzki".
Wczoraj późnym popołudniem Ola grała w piłkę na boisku. W pewnej chwili wskoczyła na ogrodzenie i zanim wychowawca zdołał zareagować, już jej nie było. "Nasza cierpliwość powoli się kończy" - mówi dyrektor poprawczaka w Falenicy, Romuald Sadowski.
Powiedział on, że tuż przed ucieczką filmowej Tereski, był w zakładzie reżyser Gliński. Rozmawiano o przyszłości Oli. Padła propozycja, by latem pojechała ona na obóz terapeutyczny, zaś koszt pobytu miał sfinansować twórca filmu, cieszącego się popularnością oraz uznaniem w kraju i za granicą.
"Nic nie wiem o nowej ucieczce mojej wnuczki" - twierdzi pani Aniela Wolska. "Co ona znów narobiła? Już nie mam zdrowia do jej wyczynów" - dodała babcia Oli.
"Dziennik Łódzki" odnotowuje, że za poprzednią ucieczkę z zakładu poprawczego - na początku marca - a także za włamanie do sklepu w Pabianicach, Ola Gietner została ukarana zakazem - do lipca - wychodzenia na przepustki. Dziewczyna uczy się w zakładowym gimnazjum, ale nie wiadomo, czy je ukończy. Teoretycznie może przebywać w Falenicy do 21 roku życia, a więc jeszcze kilka lat.