Więcej "Igrzysk śmierci" i "Zmierzchu" w kinach

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wi%C4%99cej+%22Igrzysk+%C5%9Bmierci%22+i+%22Zmierzchu%22+w+kinach-124397
Od 2015 roku studio Lionsgate nie miało w amerykańskich kinach hitu, który zarobiłby co najmniej 200 milionów dolarów. Od trzech lat żaden ich tytuł nie przekroczył 300 milionów dolarów. To właśnie wtedy dobiegły końca cykle "Igrzyska śmierci" i "Zmierzch". Nie powinno więc dziwić to, co wczoraj inwestorom z Wall Street powiedział szef wytwórni, Jon Feltheimer.


Zadeklarował mianowicie, że Lionsgate planuje powrót do kin obu najbardziej kasowych cykli. Jego zdaniem i "Igrzyska śmierci" i "Zmierzch" mają w sobie potencjał na wiele dodatkowych historii. Mogą one przybrać formę na przykład spin-offów.

Dodał jednak, że przyszłe projekty filmowe będą powstawać we współpracy z autorkami literackich pierwowzorów: Suzanne Collins i Stephenie Meyer. Do kin trafią tylko te filmy, które zyskają aprobatę pisarek.

"Igrzyska śmierci" to największy przebój studia Lionsgate. Globalne wpływy czterech filmów wynoszą prawie 3 miliardy dolarów.

"Zmierzch" to z kolei największy przebój studia Summit, które w 2012 roku zostało przejęte przez Lionsgate. Globalne wpływy pięciu filmów wynoszą ponad 3,3 mld dolarów.