Lionsgate w końcu spełni marzenie o prequelu "Igrzysk śmierci"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Lionsgate+w+ko%C5%84cu+spe%C5%82ni+marzenie+o+prequelu+%22Igrzysk+%C5%9Bmierci%22-133532
Lionsgate w końcu dostanie okazję spełnienia obietnic, które szefowie studia publicznie składają od 2015 roku i premiery ostatniej części "Igrzysk śmierci". I już za parę lat w kinach będziemy mogli oglądać prequel cyklu.


A wszystko to dzięki Suzanne Collins. Autorka literackiego pierwowzoru napisała bowiem nową powieść osadzoną w świecie Panem. Książka trafi do księgarń w przyszłym roku.

Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Wiemy jedynie, że akcja powieści rozgrywa się 64 lata przed wydarzeniami z "Igrzysk śmierci", a zatem podczas jubileuszowej, dziesiątej rywalizacji na śmierć i życie przedstawicieli wszystkich dystryktów Panem.

Przypomnijmy: akcja cyklu rozgrywa się w totalitarnym świecie rządzonym twardą ręką przez elitę zamieszkującą Capitol. Co roku odbywają się brutalne Igrzyska, w których udział biorą przedstawiciele 12 dystryktów (po parze chłopiec/dziewczynka w wieku 12-18 lat). Igrzyska zostały zorganizowane jako forma represji wobec mieszkańców, którzy zbuntowali się przeciwko władzy Capitolu (co skończyło się destrukcją 13 Dystryktu).

"Igrzyska śmierci" stanowią największy kasowy cykl wytwórni Lionsgate. Tylko pięć tytułów studia w Stanach Zjednoczonych przekroczyło granicę 200 milionów dolarów wpływów, w tym właśnie wszystkie cztery ekranizacje powieści Collins. Globalnie zarobiły one w kinach 3 miliardy dolarów. Mimo wielu prób do dziś Lionsgate nie jest w stanie powtórzyć tamtego sukcesu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones