Zapomnijcie o Young Leosi i Oliwce Brazil. Nadchodzi "Zadra"

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Zapomnijcie+o+Young+Leosi+i+Oliwce+Brazil.+Nadchodzi+%22Zadra%22.+Zobacz+wywiad+z+tw%C3%B3rcami+filmu%3A+Magdalen%C4%85+Wieczorek+i+Grzegorzem+Mo%C5%82d%C4%85-149884
Zapomnijcie o Young Leosi i Oliwce Brazil. Nadchodzi "Zadra"
Czy wizerunki współczesnych gwiazd hip-hopu są w dużej mierze kreacjami aktorskimi? Jak w szybkim tempie wypracować flow, czyli własny niepowtarzalny sposób rapowania? Dlaczego część słuchaczy ma problem z zaakceptowaniem dziewczyn w świecie rymów i beatów? Odpowiedzi na te pytania szukajcie w nowym odcinku podcastu "Musimy porozmawiać o kinie". Gośćmi Łukasza MuszyńskiegoMagdalena Wieczorek i Grzegorz Mołda, czyli odtwórczyni głównej roli i reżyser filmu "Zadra", który od dziś możecie oglądać na wielkim ekranie.         

Magdalena Wieczorek i Grzegorz Mołda w podcaście "Musimy porozmawiać o kinie"

"Zadra": o czym opowiada film?"Zadra" to utalentowana dziewczyna z blokowiska, która walczy o uznanie na rapowej scenie. Choć wydaje się być zwykłą nastolatką, przed mikrofonem zyskuje niesamowitą energię i charyzmę, dzięki którym może porwać tłumy. Jednak w środowisku pełnym testosteronu ciężko o miejsce dla takich, jak ona. „Zadra” walczy o marzenia, ale przede wszystkim o lepsze jutro dla swojej rodziny. Mimo to, muzyka nie jest wszystkim, bo na życie głównej bohaterki kluczowy wpływ będzie miała miłość.

Grzegorz Mołda, Magdalena Wieczorek i Łukasz Muszyński

Za reżyserię odpowiada Grzegorz Mołda, którego poprzedni krótki film "Koniec widzenia" był nominowany do Złotej Palmy na festiwalu w Cannes. Scenariusz napisała Monika Powalisz, współautorka m. in. serialu "Belfer". W tytułowej roli występuje Magdalena Wieczorek (po raz pierwszy w głównej roli), a partnerują jej m. in. Jakub Gierszał, Magdalena Różczka oraz Ignacy Liss. Zaskoczeniem dla widzów będzie udział Margaret, gwiazdy muzycznej, która stawia swoje pierwsze kroki w filmie.

Z jednej strony moja postać jest Zadrą - scenicznym zwierzęciem i królową sceny. Z drugiej jest Sandrą - dziewczyną z osiedla, która próbuje związać koniec z końcem. Zadra walczy o szacunek i fejm, Sandra o miłość i o rodzinę. Żeby znaleźć szczęście i spełnienie, te dwie postaci i ich pragnienia muszą się połączyć. Wydaje się to niemal niemożliwe – tak o swojej postaci mówi Magdalena Wieczorek.

Za muzykę w filmie odpowiada producent 1988 (osiem-osiem), czyli Przemysław Jankowiak, współtwórca kultowego duetu Syny, znany również ze współpracy z legendą polskiego rapu – Włodim. Jankowiak związany jest z wytwórnią Def Jam Recordings Poland. Specjalnie do filmu powstało kilkanaście utworów z udziałem Magdaleny Wieczorek oraz Jakuba Gierszała. Teksty "Zadry" napisał Michał "Żyto" Żytniak, artysta, który nagrywał dla wytwórni Asfalt Records oraz Prosto.

Zwiastun filmu "Zadra"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones