Abe Vigoda

Abraham Charles Vigodah

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/3306/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":814,"rate":7.732186732186732,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/3306/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":29,"rate":7.9655172413793105,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/3306/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":27,"rate":7.2592592592592595,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,7
814 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Abe Vigoda
  • dla mnie to zawsze będzie Sal Tessio z Ojca chrzestnego, szkoda że zdradził, gdy oglądałem pierwszy raz ten film myślałem jak Tom Hagen, że zdradzi Clemenza a tu niespodzianka.

• Tommy_DeVito a czemu zdradził...DOn Corleonów. poleciał na kase?

• konrii_2 myślę, że niespełnione ambicje, chciał większą władzę, poza tym mógł bać się tego, że po śmierci Vito, Michael sobie nie poradzi. Zresztą to tylko czysty biznes :-)

• Tommy_DeVito Dobrze prawisz, De Vito...

• Tommy_DeVito Chciał założyć własną Rodzine, zreszta Clemenza też miał o to sapy do Mike'a potem. Choć to właśnie Tessio i Clemenza znali Ojca najdłużej, razem wszystko rozkręcili. Pewnie myślał że Michael nie ma takiej siły do kierowania Rodzina i sie wszystko rozdupcy a tu zonk ;D

• konrii_2 Tessio był sprytniejszy niż Clemenza. I właśnie to co zrobił wydawało mu się najsprytniejsze. Myślał, że Mike jest słaby, więc Sal dogadał się z Barzinim, żeby przetrwać.

• phelek1986 dokładnie. zero emocji, czysta decyzja biznesowa. choć jego rola nie przypadła mi szczególnie do gustu, była zmarginalizowana w filmie.