Abelard Giza

Abelard Piotr Giza

6,4
195 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Abelard Giza

Kiedyś LIMO, to był kabaret. Prawdziwy kabaret. A teraz w co drugim stand-upie Giza szuka poklasku wśród liberałów. Początkowo było to nudne, z czasem stało się żenujące.

Wcześniej tak skończyli Kryszak, Pietrzak i kilku im podobnych.

Sony_West

Przesadzasz, poczytaj wywiad z Gizą, który mówi, że ogólnie chciałby poruszać jakieś mocniejsze tematy, takie, które są drażliwe i wszyscy boją się ich ruszyć i w ten sposób przełamać tabu. Stand-up, który prowadzi to według mnie tylko wprowadzenie do mocniejszych tematów, gdy społeczeństwo trochę się oswoi. Skecze nie są już tak dobre jak kiedyś, ale sami się do nich przyzwyczailiśmy i trochę i już poznaliśmy, przez co trudno im zaskoczyć widza.

przemyslaw18

a te mocniejsze tematy to co? gówno, jechanie na kościół i starych schorowanych?

Pseudoautochton

gówno ustawiłeś w jednej linii z kościołem i starymi schorowanymi. Jechanie na kościół? Mówisz o wytykaniu biskupów-pedofili, nadmiernego bogactwa i hipokryzji? Nie, ostatni skecz, bo o nim pewnie wiesz ukazuje papieża jako normalnego człowieka, któremu po prostu się nie chce czasami wyjść z łóżka, przy tym wspomina, że obecnie w Kościele(jeśli mówimy o instytucji, a nie o budynku), że jest miejsce na polemikę, w przeciwieństwie do przeszłości i obecnej sytuacji w Islamie i porównuje jakby to wyglądało w Polsce, bo nie oszukujmy się, ale ludzie uznający się za ortodoksyjnych to ludzie w podeszłym wieku, a w Islamie to młodzi ludzie kształceni w duchu kaznodziejów, którzy mówią, że śmierć za Allaha to najpiękniejsza rzecz na świecie i to według Ciebie oburzające porównanie? Możliwe, że przeoczyłem schorowanych ludzi, z których się nabija w skeczu, albo niepełnosprawnych o których wspomina Parlamentarny Zespół do spraw Przeciwdziałania Ateizacji ( po raz pierwszy o niej słyszę i gdyby ktoś mi powiedział, że taka istnieje to bym powiedział, że w jakimś kraju, gdzie istnieje prawo szariatu.

Pseudoautochton

Masz problem z odróżnieniem fanatyzmu o katolicyzmu.Giza wyśmiewał fanatyków religijnych którzy nie potrafią ustać w autobusie ale za to mają siłę aby cały dzień sterczeć pod krzyżem.

użytkownik usunięty
Predator10

zgadza się

Sony_West

Akurat Pietrzak to obecnie szuka fanów po prawej stronie sceny politycznej.

Sony_West

Dużo osób nie umie odróżnić fanatyka od katolika. Jestem katolikiem ale to co powiedział Giza o papieżu było genialne. Babcia idzie na przystanek o lasce a gdy widzi wolne miejsce w tramwaju to nie da ci wysiąść bo ktoś je może zająć

Sony_West

Super dziwne, że artysta komik wyraża w swojej twórczości swoje poglądy. Nie do pomyślenia...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones