[{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":true,"career":{"name":"autor/-ka materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Materiałów do scenariusza","link":"/person/ajax/roles/744723/17","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":22,"rate":8.636363636363637,"desc":"oceny","profession":"materiałów do scenariusza"}}]
8,6
22 oceny materiałów do scenariusza
Alice Sebold
Współczesna amerykańska pisarka, Alice Sebold, urodziła się w Madison w stanie Wisconsin, natomiast dzieciństwo spędziła na przedmieściach Filadelfii. W 1980 roku ukończyła Great Valley High School w Malvern w stanie Pensylwania, po czym zaczęła studiować literaturę piękną i poezję na Uniwersytecie w Syracuse.

W 1982 roku kiedy Alice miała 19 lat została zaatakowana, brutalnie pobita i zgwałcona w tunelu prowadzącym do amfiteatru. Przed powrotem na uczelnię spotkała swojego oprawcę na ulicy i doprowadziła do jego aresztowania.

Kontynuując naukę, pisarka poszła na Uniwersytet w Houston, w stanie Teksas po czym przeprowadziła się na Manhattan, gdzie mieszkała przez 10 lat. Przez ten czas pracowała w różnych miejscach, a w wolnych chwilach doskonaliła swój talent pisarski. Następnie przeprowadziła się do Południowej Karoliny, a w 1995 złożyła aplikacje na Uniwersytet Kalifornijski w Irvine.

Podczas pobytu na Uniwersytecie Sebold rozpoczęła pisanie książki "Szczęściara"(1999). Trzy lata po opublikowaniu pierwszej powieści powstała "Nostalgia anioła" (2002).
W 2007 opublikowała "The Almost Moon".

Podczas pisania "Nostalgii anioła" Alice poznała swojego przyszłego męża Glen'a David'a Gold'a, z którym wzięła ślub w listopadzie 2001 roku.

W 2002 roku pisarka wygrała nagrodę Bram Stoker Award za najlepszy debiut, a w 2003 roku Stowarzyszenie Księgarzy ABA przyznało Sebold nagrodę w kategorii Książka Roku.

Powieść "Nostalgia anioła" zostanie zekranizowana w 2009 roku. Film powstanie pod tym samym tytułem, a reżyserem będzie Peter Jackson.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 6 września 1963

miejsce urodzenia: Madison, Wisconsin, USA

mąż Glen David Gold (od 2001)

forum osoby Alice Sebold

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum