Ambra Angiolini 

7,4
167 ocen gry aktorskiej
Ambra Angiolini
Ambra Angiolini urodziła się w 1977 w Rzymie. Mając 9 lat rozpoczęła naukę tańca klasycznego. W tv zadebiutowała latem 1992 roku w programie "Bulli e Pupe" reżyserowanym przez Gianniego Boncompagni. W 1994 wydała album
"T'appartengo", który w samych tylko Włoszech sprzedał sie w 370.000 egz. Jako aktorka pojawiła sie po raz pierwszy w filmie "Favola", Fabrizia De Angelis. Po dłuższej przerwie, latem 2004 roku poprowadziła Cornetto Freemusic Festival i tak się spodobała publiczności, że zaproszono ją do prowadzenia kolejnych dwóch edycji tej imprezy, w latach 2005 i 2006. W 2006 roku poprowadziła również pierwszą edycję włoskiego Kids' Choice Awards. Pod koniec lutego 2007 we włoskich kinach miała miejsce premiera jej czwartego filmu "Saturno contro" gdzie wcieliła sie w postać narkomanki Roberty. W styczniu 2008 na ekrany kin w Italii wszedł film "Bianco e nero", w reżyserii Cristiny Comencini. Głos Ambry możemy usłyszeć również we włoskich dubbingach filmów dla dzieci ("La volpe e la bambina" Luca Jacquet)
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 kwietnia 1977

miejsce urodzenia: Rzym, Włochy

wzrost: 170 cm

David di Donatello
Zdobyła David di Donatello , 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
Ma dwoje dzieci: córkę Jolandę (ur. 2004) i syna Leonardo (ur. 2006). Ich ojcem jest Francesco Renga.
Poprowadziła galę rozpoczęcia 64. festiwalu filmowego w Wenecji w 2007 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ambra prowadzi swietny program we włoskim Mtv. Tańczy, spiewa, opowiada kawały ;) Naprawdę zdolna babeczka. Szkoda, że u nas niewiele się o niej mówi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones