Anna Błaszczyk I

7,3
23 oceny pracy reżysera
Anna Błaszczyk I
Reżyserka, animatorka, scenarzystka, ilustratorka.

Anna Błaszczyk urodziła się w 1981 roku w Łodzi. Jest absolwentką Szkoły Filmowej w Łodzi na kierunku Animacja i Efekty Specjalne.

Debiutowała filmem "Caracas" (2006), nagradzanym na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą (m.in. Grand Prix festiwalu BALKANIMA w Belgradzie, pierwsza nagroda International Festival of Animation Films BIMINI w Rydze, nagroda specjalna jury Filmfest Dresden 2007, Grandprix Sopot Film).

Absolwentka European Animation Masterclass w Halle (Niemcy) – gdzie zrealizowała film NANNYLESS (nagrody Weimar Unicato Awards 2007, Kurzsuechtig 2007 Leipzig).
Uczestniczka kilku edycji European Exchange Forum – Perspectives for Animated Film w Dreźnie.

W ramach stypendium DAAD, reżyserowała w Berlinie następną animację: "Return" w koprodukcji ze Szkołą Filmową w Poczdamie HFF Konrad Wolf oraz łódzkim studiem Se-ma-for.

Jest autorką wizualizacji do festiwalu OPEN'ER 2008 oraz videoclipu promującego piosenkę Kory & 5th Element - "Szare Miraże", nominowanego do nagrody YACH 2008.

Obok animacji zajmuje się również ilustracją książkową i prasową - publikowała swoje prace m.in. w tygodniku "WPROST", magazynie "Lampa" i Gdańskim Wydawnictwie Psychologicznym. Jej prace były wystawiane w Polsce i zagranicą (cykl "Baśnie Braci Grimm" – Blogna Book Fiere 2008 w Bolonii, wystawa indywidualna w "Małej Literze" w Łodzi, Cityuations – Consumed Society w Berlinie 2008).

Anna Błaszczyk była animatorem przy produkcji pełnometrażowego filmu animowanego "Jeż Jerzy" (reż. Wojtek Wawszczyk, Kuba Tarkowski, Tomek Leśniak).

Jest autorką rysunkowego bloga: http://www.notobuh.blogspot.com
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 lipca 1981

miejsce urodzenia: Łódź, Polska

Na razie nikt nie dodał wątku na forum . Spróbuj swoich sił i podziel się opinią. Możesz być pierwszy!
Dodaj wątek na forum

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones