W 1982 roku ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi (Polska).
Jest autorką następujących książek: - 2003 r. - "Bezpieczna młodzież: program prewencyjno-wychowawczy dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego"; - 2004 r. - "Zmiany kodyfikacji karnych w zakresie przepisów dotyczących ochrony prawnej małoletnich"; - 2005 r. - "Korupcja w wymiarze sprawiedliwości – symptomy i kulisy; w: Przestępczość zorganizowana. Świadek koronny, terroryzm w ujęciu praktycznym"; - 2008 r. - "Bezpieczeństwo młodzieży. Poradnik prawny".
Ona ma być niedługo w mojej szkole. Już wyobrażam sobie co to będzie: uczniowie i nauczyciele siedzą sobie na hallu, a tu wchodzi policjant i mówi: ,,proszę wstać wysoki sąd idzie". Pewne będzie taka beka....