Arjun Rampal 

8,1
799 ocen gry aktorskiej
Arjun Rampal
Arjun Rampal urodził się 26 listopada 1972 jest modelem i indyjskim aktorem. Jego rodzice to Gwen i Amarjeet Rampal. Arjun i jego młodsza siostra chodzili do prestiżowego Kodaikanal International School umiejscowionej w Palani Hills, tamil Nadu, gdzie jego matka była nauczycielką. Jedna z jego kuzynek, Kim Sharma, jest aktorką i pojawiła się z nim w filmie Yakeen. Orzenił się z supermodelką i Miss India Mehr Jesia z którą ma dwie córki Mahikaa, która urodziła się 17 stycznia 2002 i Myra, która urodziła się w czerwcu 2005 roku.

Arjun Rampal został odkryty w Mumbaju na dyskotece przez przez projektanta Rohita Bala. Był wtedy na studiach z remonowanego hinduskiego College'u w Dehli. Arjun Rampal został supermodelem. Rajiv Rai obsadził Arjuna w teledysku z modelką Namrata Baruah i wprowadził na rynek dzięki filmowi Pyaar Ishq Aur Mohabbat z Keerti Reddy, Suniel Shetty i Aftab Shivdasani.Film nie został zbytnio przyjęty, ale dzięki temu filmowi dostał wiele ofert. Od czasu jego debiutu, pracował w filmach takich jak Aankhen (2002), Dil Hai Tumhaara (2002), Yakeen (2005) i Ek Ajnabee (2005). Również pojawił się w Temptations w 2004 z gwiazdami takimi jak Shahrukh Khan, Rani Mukerji, Saif Ali Khan, Preity Zinta, i Priyanka Chopra. W 2006 występował gościnnie w filmie Kabhi Alvida Naa Kehna i zagrał rolę drugoplanową w Don - The Chase Begins Again który jest nową wersją filmu z Amitabh Bachchan. Wtedy zdecydował się być producentem w filmie I See You (2006) który jest nową wersją hollywoodzkiego filmu Just Like Heaven. Arjun wyprodukował go z jego własnym przedsiębiorstwem produkcyjnym Ganesha Filmy. Jego żona, Mehr Jesia, jest koproducentem. Arjun ostatnio zagrał główną negatywną rolę w filmie Farah Khan Om Shanti Om, otrzymując wiele pochwał za grę aktoską.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 listopada 1972

miejsce urodzenia: Dżabalpur, Indie

wzrost: 183 cm

IIFA
Zdobył 2 nagrody IIFA, 2 inne nagrody oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Mehr Jessia (29.03.1998 - 2019, rozwód), 2 córki: Mahikaa (ur. 17.01.2002) i Myra (ur. 2005)
Aktywnie wspiera działania na rzecz poprawy losu dziewczynek w Indiach.Jest również zaangażowany we wsparcie organizacji pozarządowej, przez którą adoptował 15 dziewczynek.Jest to równoznaczne z tym,, że podjął finansową odpowiedzialność za los tych dziewczynek, zapewni środki na ich kształcenie oraz na ich inne potrzeby do momentu, aż staną się niezależne finansowo lub wyjdą za mąż.
Od 2006 roku wraz z żoną Mehr Jessią są właścicielami firmy producenckiej Chasing Ganesha Films.
Ukończył prestiżową szkołę Kodakanal International School w Palani Hills, gdzie wykładała jego matka.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych