Artur ŻmijewskiI

7,6
29 777 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Artur Żmijewski

Za reklamowanie ostatniej firmy typowo lichwiarskiej szczególnie biorąc pod uwagę rolę
jaką odgrywa w dość popularnym serialu, nie można ocenić tego aktora pozytywnie.....

mgrzelak22

KASY STEFCZYKA to nie żadna lichwa, widać że jesteś wyborczą PO, Kasy Stefczyka przeciwieństwie do ABER GOLD tak wspieranego przez Donalda T. to uczciwa firma, sam z ich pożyczek korzystałem to wiem

maciekd_filmweb

Drogi Pis-owcu, to bądź tak miły i przyznaj się ile i na ile pożyczyłeś i ile, zgodnie z cyrograłem który podpisałeś, musisz oddać?

Wówczas napisz czy to jest lichwa czy nie. A wracając do Kasy Stewczyka, od początku swojej historii przed 20 laty kasy są autonomiczną organizacją, która - w odróżnieniu od banków - nie musi się spowiadać ze swoich działań ani nadzorowi finansowemu, ani Narodowemu Bankowi Polskiemu. Z tego też względu oszczędności bym tam nie trzymał, a i lichwy bym od nich nie brał.

Łuczek historii:

Ustawę poddającą SKOK-i nadzorowi bankowemu uchwaliła w zeszłej kadencji parlamentu koalicja PO-PSL przy sprzeciwie posłów PiS. Nowe prawo nie weszło w życie, bo ponad 90 jego zapisów zakwestionował ówczesny prezydent Lech Kaczyński, przez lata związany ze SKOK-ami (w przeszłości m.in. był szefem rady fundacji działającej przy Krajowej SKOK).
W 2008 urząd skarbowy zarzucił niektórym SKOK-om zaległości we wpłatach na własne fundusze zapewniające bezpieczeństwo pieniędzy klientów oraz zbyt niski poziom kapitałów w stosunku do depozytów. Z kolei w sprawozdaniu finansowym SKOK Stefczyka za 2009 r. niezależny biegły rewident zwracał uwagę na "wysoki stan kredytów przeterminowanych".

W zeszłym roku Bank Światowy ostrzegał, że SKOK-i w niewystarczającym tempie dostosowywały poziom własnych kapitałów do wartości zarządzanych aktywów. Według statystyk Banku Światowego ta relacja nie przekraczała w zeszłym roku w SKOK-ach 3 proc. W bankach minimalny współczynnik wypłacalności to 8 proc. O objęcie SKOK-ów skuteczniejszym nadzorem apelował też Europejski Bank Centralny.

Dopiero od 27 października 2012 kasy trafiły pod nadzór KNF. Czemu PiS sprzeciwia się ostro po dziś dzień. Ciekawe dlaczego PiS-owcy tak bardzo się tego boją?

Dziękuję za uwagę.

cxap

cxap - bardzo dziękuję za te informacje o SKOK w pigułce. Myślę, że nic dodać nic ująć :)

cxap

"przyznaj się ile i na ile pożyczyłeś i ile, zgodnie z cyrograłem który podpisałeś, musisz oddać?"

Brak Ci wiedzy w tym temacie a wyrokujesz.
Parabank nie jest synonimem lichwy. Czy według Ciebie przykładowe RRSO na poziomie 18,85% to lichwa? (http://www.skokchmielewskiego.pl/)
Może byś wszedł na jakąś stronę któregokolwiek SKOKu i podał lichwiarskie RRSO?
Pracowałam w jednym ze SKOKów rok czasu i żadnego cyrografu nie widziałam. Standardowo i obowiązkowo przy wzięciu pożyczki dostajesz harmonogram jej spłaty i takie raty spłacasz. W umowie jest punkt mówiący o tym ile wynosi RRSO pożyczki i tylko dla kart kredytowych wynosił powyżej 20% (rok 2009).


Też mogę napisać kilka wybiórczych i subiektywnych informacji:
1.Nigdy w Polsce żaden SKOK nie zbankrutował. O bankach nie można tego napisać.

2.SKOKi w razie niewypłacalności:
-zostają przejęte przez inny SKOK,
-maja obowiązek wpłacania składki na wypadek niewypłacalności do Towarzystwa ubezpieczeniowego Skok (gdzie środki pokrywają 1,1% depozytów wszystkich kas podczas gdy BFG pokrywa 0,9% depozytów wszystkich banków- dane z przed kilku lat).

ps. nie jestem PISowcem ani mu podobnym.


dzebedisa

O kurcze ale macie problem......normalnie Pan Artur powinien sie teraz udać do spowiedzi że zagrał w "lichwiarskiej" reklamie....o co wam chodzi? Wytykacie człowiekowi reklamę a sami pewnie idealni nie jestescie? Więc proponuję najpierw zacząć od własnego podwórka a potem iść na cudze....

Dorota74

Coś Ci się pomyliło. Odpowiedziałaś na mój post a ja w ogóle do osoby Żmijewskiego nie nawiązałam.

dzebedisa

Ale w tym miejscu rozmawiamy na temat Żmijewskiego więc sama sie zastanów komu sie pomyliło;))

Dorota74

Zauważ, że ja nie napisałam że piszesz nie na temat. Napisałam, że jeśli chcesz dyskutować to odpowiedz odpowiednim osobom, bo mogą się nigdy o Twoim wpisie nie dowiedzieć. Tak działa to forum...

dzebedisa

No jak nie potrafią czytać to sie nie dowiedzą. To już naprawdę nie jest moja wina:))

cxap

Podlegali KSKOK. Nie wyzywaj ludzi od pisowców. Człowiek ma absolutną raczej nie to lichwa. Lepiej zajmij się faktycznymi problemami polskiej gospodarki na czele z licznymi aferami wygenerowanymi przez swoich ulubieńców.

mgrzelak22

Lichwę uprawia każda instytucja finansowa a więc każda instytucja kredytowa/bank.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones