Ben Whishaw

Benjamin John Whishaw

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/160776/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":14394,"rate":7.948867583715437,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/160776/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":335,"rate":8.504477611940299,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/160776/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":9,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/160776/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,9
14 394 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ben Whishaw
  • Mam to gdzieś czy mam męża, czy ma dzieci, czy jest gejem, bi czy hetero. Rolą w Pachnidle na
    zawsze zapisał się w historii kina i czekam na więcej.

10/10

• Unibet_78 Wrażliwy i delikatny człowiek oraz wspaniały i utalentowany aktor.. W swoim debiucie, który mogliśmy oglądać w "Mój Brat Tom" pokazał prawdziwą klasę.. W Pachnidle był doskonały! Bardzo autentyczny...On nie odgrywa roli, on staje się swoim bohaterem na czas nagrywania filmu..

Oczywiście 10/10.. Nie mogłabym inaczej!

• Unibet_78 Straszny, a zarazem czarujący. Straszna postać, idealnie zagrana. Chciałbym znaleźć film o podobnym pomyśle, ale chyba żadna postać nie zrobi na mnie większego wrażenia niż Jan Baptysta Grenouille.

• Unibet_78 Zgadzam się w 100%. Po tej roli mam do niego taką słabość, że może grać w najgorszym chłamie (na szczęście tego nie robi) i nadal będzie moim numerem jeden. Baaaardzo obiecujący aktor w Pachnidle był hipnotyzujący.

• Unibet_78 Mnie rozwalil w pachnidle , ale w filmie Atlas chmur ....Dobry ! Oby takich nie brakowalo

• Unibet_78 Sądzę, że to czy jest gejem nie powinno mieć na filmwebie żadnego znaczenia. Oceniamy go przecież jako aktora, a aktorem jest wyśmienitym.

• hr_dooku Niestety, to, że jest homoseksualistą ma dla wielu ogromne znaczenie. Na filmwebie jest pełno homofobów, którzy mieszają aktorów z błotem za to tylko, że kochają przedstawicieli własnej płci. Chore to, ale nie sądzę, żeby w najbliższym czasie uległo zmianie.
    Widziałam Bena na razie w dwóch filmach - Pachnidle i Atlasie chmur. W obu mnie zauroczył swoją grą. Mam nadzieję, że wkrótce zobaczę więcej jego kreacji.

• Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• navyblue1 O, nie wiedziałam, że wziął ślub. Nie bardzo się interesuję życiem prywatnym aktorów czy piosenkarzy. Najważniejsze, żeby podobała mi się ich gra.
    Ale masz rację, u nas by były niemal same negatywne komentarze. Niemal, bo ja tam wysmażyłabym jakieś miłe gratulacje ;)

• navyblue1 ślub??? nie bądź śmieszna

• klcw57 Co jest w tym śmiesznego?

• Unibet_78 masz męża i masz to gdzieś?

• korndddd oj wiesz, o co chodziło, literówka :P

• Unibet_78 aOn juz ma 25 lat stary dziad

• Strazniczka0Nocy 35

• Strazniczka0Nocy Też kiedyś będziesz taką "Starą dziadzicą" .....
    Przyjdzie to szybciej niż myślisz.

• Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• Unibet_78 Póki swej orientacji nie wykorzystuje do złych celów, to może być gejem :)

• Andrzejcoolziomek A jak można wykorzystywać swoją orientację do złych celów? bo nie rozumiem a bardzo mnie to ciekawi

• Iwoniczanka Mnie bardziej ciekawi łaskawe zezwolenie pana Andrzejcoolziomka na to, że można być gejem. Może nawet zaświadczonko jakieś daje, kto wie?

• Unibet_78 Gdybyś miał to gdzieś to byś o tym po postu nie pisał . Czy o aktorze Hetero napisałbys "Mam to gdzieś czy jest HOMO, Hetero, ma dzieci..." ?

• maciekb80 zgadzam się

• maciekb80 Myślę, że to dlatego, że aktorów/artystów hetero się znacząco pomija. Są zbyt "zwyczajni", zupełnie nie mainstreamowo atrakcyjni, by wspominać o ich orientacji. Cóż, my też jesteśmy zbyt szarzy; nie bez powodu wybrano tęczę na symbol, czyż nie?

• Unibet_78 Emocji, które są opisane (a raczej: przekazane) w książce nie da się odzwierciedlić ot tak, na ekranie - nawet bardzo dobremu aktorowi (nie oceniam, czy ten takim jest, no według mnie nie, ale to tylko moja opinia). Czytając książkę, otrzymuje się profil psychologiczny głównego bohatera - identyfikujemy się z nim lub (może lepiej) nie. W filmie w ogóle tego "nie czuć". To tylko zobrazowana historia, nie spirala uczuć, znaczeń i działań. Jak napisałam w swojej ocenie filmu, uważam, że są takie książki, których satysfakcjonująco zekranizować się zwyczajnie nie da - i nie jest to winą filmowych twórców, ale zasługą (!) talentu i pracy pisarza (a Suskind jest wybitny, dla mnie tuż za Marquezem). Po prostu książka i film nie przekazują tego samego. To dwie zupełnie inne rzeczy z osobnym ładunkiem emocjonalnym - o wiele mniejszym w przypadku filmu. Jeśli Tobie rola się podoba - okej, ale nie jest to w choćby najmniejszym stopniu tak intensywne przedstawienie portretowe, które znajduje się w książce.

• Unibet_78 Spuszcza się w odbyt