Billy Idol 

William Michael Albert Broad

7,8
34 oceny występów osoby
Billy Idol
Brytyjski wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor piosenek, jeden z bardziej popularnych będący legendą muzyki punk w latach 80-tych wokalistów rockowych, Billy Idol, a właściwie William Michael Alber Broad, urodził się w angielskiej miejscowości Stanmore, w Middlesex. Wytrzymał jeden rok na University of Sussex. Debiutował w połowie lat 70. w zespołach punckrockowych (m.in. Generation X). W latach 80. działał jako solista w Stanach Zjednoczonych. Popularność osiągnął piosenkami łączącymi manierę punkową z dyskotekowymi rytmami. Laureat wielu nagród muzycznych, za kompozycje do komedii sensacyjnej "Przygody Forda Fairlanea" (1990) Ranny'ego Harlina odebrał nagrodę American Society of Composers, Authors and Publishers (ASCAP).
Jako aktor zadebiutował w 1989 r. rolą kuzyna Kevina w musicalu telewizyjnym "The Who Live, Featuring the Rock Opera Tommy" Lawrence'a Jordana. Pojawił się w niewielkiej roli jako Cat w dramacie "The Doors" (1991) Olivera Stone'a. Był prezenterem telewizyjnej gali wręczenia nagród Billboard Music w 1993 r. Wystąpił jako The Metal Man w filmie "Shock to the System" (1993) Bretta Leonarda, w roli Lee Turnera w czarnej komedii "Mad Dog Time" (1996) Larry'ego Bishopa. Pojawił się w komedii "Od wesela do wesela" (1998) Franka Coraci z Adamem Sandlerem i Drew Barrymore. Użyczył swojego głosu Odinowi, bohaterowi kreskówki "Heavy Metal 2000" (2000).
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 listopada 1955

miejsce urodzenia: Stanmore, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 175 cm

Swój pierwszy zespół założył w roku 1976. Nadał mu nazwę "The Infants", szybko jednak zmienioną na "Chelsea". W tym samym roku przyjął również swój artystyczny przydomek "Idol".
W lutym 1990 roku przeżył wypadek motocyklowy. Od tego czasu w prawej nodze ma wszczepiony metalowy pręt.
Podczas robienia teledysku do piosenki "Cradle of love" był sparaliżowany od pasa w dół (wypadek na motocyklu).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Świetny wokalista,świetne piosenki.Nie da się nie lubić jego talentu...tego aktorskiego również :)

Billy Idol jest najlepszym wykonawcą jakiego znam. Jago piosenki są niesamowite np. Speed czy Rebel Yel. To piosenki, których się nie zapomina. Wygląda zajebiście ślicznie... ;*

Ten pan niedługo będzie w TOP100.

Billy Idol ma 55 lat ale wyglada i spewa fantastycznie...
Niedawno zakonczyl trase koncertowa po Europie i Stanach Zjednoczonych...
Ma duze ambicje i mozliwosci by wrucic na szyty list przebojow...

https://www.youtube.com/watch?v=4rUrYN4cnGs

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones