[{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":true,"career":{"name":"autorka materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Materiałów do scenariusza","link":"/person/ajax/roles/553313/17","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":14,"rate":5.714285714285714,"desc":"ocen","profession":"materiałów do scenariusza"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":true,"career":{"name":"producentka"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/553313/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":3,"rate":6.333333333333333,"desc":"oceny","profession":"pracy producenta"}}]
5,7
14 ocen materiałów do scenariusza
Candace Bushnell
Autorka szalenie popularnego bestselleru "Seks w wielkim mieście", który odniósł niebywały sukces także dzięki świetnej grze aktorki Sarah Jessica Parker. Candace Bushnell zdobyła zainteresowanie całego kraju dzięki otwarciu drzwi do sypialni pięknych i bogatych mieszkańców Nowego Jorku oraz ujawnieniu prawdziwej historii o współczesnym seksie, miłości i związkach. Nazywana Sharone Stone dziennikarstwa. Bushnell po raz pierwszy przedstawiła obraz singli na łamach gazety New York Observer w swojej stałej kolumnie "Seks w wielkim mieście". W swoich artykułach opisuje
"modelarzy" - mężczyzn, którzy umawiają się wyłącznie z modelkami, bardziej popularnych ?toksycznych kawalerów? oraz kobiety, które szukają Tego Jedynego.

Na wpół-toksyczne opowiadania Bushnell, lub "ciemna strona kobiecej atrakcyjności" jak je nazywa sama autorka, zostały zebrane w jedną całość i tak powstała książka "Seks w wielkim mieście". W staraniach w ukazaniu sedna swoich opowiadań Bushnell przeprowadziła kilka niezwykłych badań dziennikarskich, włączając łóżkowy wywiad z modelem męskiej bielizny Calvin'a Klein'a oraz wyprawę na przedmieścia wyższej klasy, aby wypytać zamężne kobiety o ich seksualne życie.

W swojej najnowszej powieści "Lipstick Jungle" (pol. "Szminka w wielkim mieście") Bushnell podejmuje temat amerykańskich korporacji, opisując życie kobiet, które osiągnęły taki sukces zawodowy jak mężczyźni.

W książce "Four Blondes" (pol. "Cztery Blondynki") Bushnell ukazuje kolejny nieocenzurowany obraz rytuałów godowych elity Manhattan'u. W czterech tryskających cierpkim humorem opowiadaniach autorka otwiera drzwi do sypialni, przedstawiając szczery obraz miłości i pożądania na podstawie czterech pomysłowych, komicznych i mających znaczenie społeczne historii.

Kolejna powieść Bushnell, "Trading Up" (pol. "Za wszelką cenę"), to dowcipna i złośliwa społeczna satyra o modelce damskiej bielizny, której sukces uderzył do głowy. Wkraczając w świat, w którym panuje zasada "im więcej pieniędzy, tym mniej zasad", niezauważone siły sprzysięgają się by sprowadzić ją na ziemię, zmuszając do ponownego rozpatrzenia zasad dotyczących miłości i przyjaźni oraz określenia granicy, którą jest w stanie przekroczyć, aby zrealizować swoje marzenia. Ta wnikliwie spostrzegawcza, zabawnie żywa i szalenie zajmująca komedia obyczajowa jest najbardziej zuchwałą i butną opowieścią autorki.

Spotkania, związki i pożegnania, którymi dzieli się z nami Bushnell, stanowią często dowcipne, czasami ponure, ale zawsze szczere spojrzenie na fakt bycia singlem w mieście, z którego "Kupidyn już dawno prysnął".

Awans autorki na szczyt nowojorskiej listy Znanych i Bogatych oraz jej własne doświadczenia samotnej amerykańskiej kobiety są podstawą większości jej książek. Przeobrażenie byłej ambitnej aktorki w najbardziej nowatorską amerykańską felietonistkę rozpoczęło się podczas studiów licencjackich na Uniwersytecie Nowego Jorku, kiedy przygotowała relację na temat znanego klubu nocnego Studio 54 dla magazynu "Beat". Z dnia na dzień Candace stała się doświadczoną niezależną felietonistką, pisząc do kobiecych magazynów, takich jak Ladies Home Journal, Self and Mademoiselle. Artykuły te, poprzez swoje nowatorstwo, połączyły dziennikarstwo z fikcją, tworząc zupełnie nowy dziedzinę.

Ostatnio Bushnell wykorzystała swoje doświadczenie i znajomość w dziedzinie stylu jako sędzia w popularnym reality show "Wickedly Perfect" (pol. "Diabelnie Idealni"), którego gospodarzem jest Joan Lunden. Uczestnikom konkursu rzucane są serie wyzwań, a nagrodą tytuł nowego amerykańskiego Guru Stylu Życia.
Bushnell otrzymała swoją wielką szansę, gdy redaktorzy gazety New York Observer zaproponowali jej, aby całkowicie wykorzystała pierwszą zasadę pisania: "Pisz to, co wiesz". Autorka utworzyła kolumnę w 1994 roku jako ledwie skrywane spojrzenie na jej własne życie (poprzez głos jej alter ego - Carrie) oraz życie jej przyjaciół, znajomych i nowojorskiej elity. Dla Bushnell pisanie kolumny oznaczało spędzenie do sześciu nocy w tygodniu na imprezowaniu, od barów w dzielnicy TriBeCa na Manhattanie, poprzez domki letniskowe w Hampton, aż po kurorty narciarskie w Aspen.

Bushnell urodziła się i wychowała w małym miasteczku Glastonbury w stanie Connecticut i uczęszczała do Rice University. Obecnie mieszka na Manhattanie, najdroższej dzielnicy Nowego Jorku, zamieszkiwanej przez sławnych i bogatych biznesmenów, bankierów, maklerów giełdowych oraz artystów.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 grudnia 1958

miejsce urodzenia: Glastonbury, Connecticut, USA

mąż Charles Askegard (od 04.07.2002)
Uczęszczała do Rice University w Houston w Texasie i do New York University (USA).

forum osoby Candace Bushnell

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum