Ceyda Torun

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyserka"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/1064013/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":25,"rate":7.12,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":true,"career":{"name":"producentka"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/1064013/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":3,"rate":7.333333333333333,"desc":"oceny","profession":"pracy producenta"}}]
7,1
25 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Ceyda Torun
  • Ze strony filmu KEDI:
    Urodzona w Stambule Ceyda spędziła wczesne, trudne lata wśród ulicznych kotów, jej matka martwiła, że dostanie wścieklizny, a siostra, że przyniesie do domu pchły.
    Kiedy miała jedenaście lat, jej rodzina opuściła kraj, i Ceyda mieszkała kolejno w Ammanie, w Jordanii, w końcu w Nowym Jorku (lata szkolne), nie mając bliższego kontaktu z kotami ulicznymi.
    Ceyda ukończyła antropologię na Uniwersytecie w Bostonie i wróciła do Stambułu, aby pomagać reżyserce Reha Erdem, a następnie wyjechała do Londynu, aby tam współpracować z producentem Chrisem Auty. Wróciła do USA i założyła "Termite Films" z operatorem Charlieem Wuppermannem, a od tego czasu wyreżyserowała swój pierwszy film dokumentalny. Ciągle tęskni za swoimi kotami, poruszona, gdy widzi kota na ulicach Los Angeles, ale one rzadko czują to samo wobec o niej.