Cheryl Ann O'Teari

Cheri Oteri

biografie

(1)
  • Kończąc swój piąty sezon z "Saturday and Night Life" Oteri jest prawdopodobnie najbardziej znana ze swojego wcielenia, jako żeńska połowa drużyny Cheerleaders Spartan Spirit, jak również jako Cassy Vanry, nadgorliwa współ-gospodyni fikcyjnego Talk Show "Morning Latte". Do jej innych wcieleń zaliczyć należy: Rita, samozwańczy stróż porządku na swej ulicy, która musztruje dzieci z sąsiedztwa; i zwariowaną na punkcie przepisów Collette Reardon. Jej histeryczne kreacje jako Barbara Walters i Judge Judi zyskały poklask TV Guide. Wśród innych pamiętnych ról aktorki wymienić można: Marriah Carrey, Paula Jones i Ross Perot. Ostatnim filmem Oteri był "Inspector Gadget", gdzie wystąpiła przy boku Matthew Brodericka, Joely Fishera, i Ruperta Everetta.
    Do nadchodzących produkcji, w których obok "STRASZNEGO FILMU" wystąpiła Oteri, należy pokazywana po raz pierwszy na tegorocznym Sundance Film Festival komedia romantyczna "Love & Sex".
    Oteri pamiętana jest nie tylko ze względu na swe głośne występy w "Saturday Night Live". Należała również do najbardziej niezwykłych gościnnych gwiazd w nowym sitcomie NBC "Just Shoot Me", gdzie zagrała sekretarkę z piekła rodem.
    Zanim dołączyła do zespołu "Saturday Night Live", Oteri była członkinią występującej w Los Angeles grupy komediowej "The Groundlings", której występy opierały się na improwizacji i skeczach.
    Pochodząca z Philadephii, Oteri aktualnie mieszka w Nowym Jorku i Los Angeles.

opinie i nagrody
multimedia