Christopher NolanI

Christopher Jonathan James Nolan

8,7
30 828 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Christopher Nolan

Zauważyliście pewne podobieństwa w filmach Nolana? W większości jego dzieł niektóre wątki są bardzo podobne, nie wiem czemu (nie oglądałem jeszcze Bezsenności). Czy to celowy zabieg? Czy może miały na to wpływ jakieś życiowe problemy Nolana?

Wątek śmierci żony:
* Memento - Leonard szuka zemsty za śmierć swojej żony
* Incepcja - Cobb nie może pogodzić się ze śmiercią żony, cały czas widzi ją w swoich snach
* Prestiż - śmierć żony Angiera zmienia jego życie
* Mroczny Rycerz - tu akurat nie ma żony, ale ginie dziewczyna, w której kochał się bohater
* Interstellar - żona głównego bohatera zmarła, zostawiając go samego z dziećmi

Wątek ponownego spotkania z dziećmi:
* Incepcja - Cobb przyjmuje zlecenie Saito w zamian za obietnicę ponownego spotkania się z dziećmi
* Prestiż - Borden robi wszystko, by wrócić do swojej córki
* Interstellar - tu oczywiście większość filmu opiera się na tym, że Cooper przez cały czas pragnie wrócić na ziemię do dzieci
* Mroczny Rycerz - tutaj akurat nie wiem, może scena gdy Gordon chciał uratować swoje dzieci przed śmiercią

Plus Michael Caine jako mądry, starszy człowiek, który doradza i pomaga głównemu bohaterowi.

Krzys_Pe

W Bezsenności tego nie ma, bo nie pisał sceanariusza. Wygląda na to, że to zabieg celowy, ale czy z życia wzięty to nie wiem - żone ma, dzieci ma i o żadnych problemach nie słychać.

Dodałbym jeszcze TDKR i motyw z sierocińcem.

Krzys_Pe


Zgadza się, tylko nie ma sensu brać pod uwagę filmów adaptowanych jak Batman lub napisanych nie przez niego, jak Insomnia. W jego kolejnym filmie, jeśli będzie to film nieadaptowany, to również wątki te będą się powtarzać.

Krzys_Pe

"Czy to celowy zabieg? Czy może miały na to wpływ jakieś życiowe problemy Nolana?"

Spójrz na jego własną żonę a odpowiedz na twoje pytanie nasunie sama

ApolloCreed_

100000000/10

ApolloCreed_

Miazga

Waginny_Aborto

Nie ogarniam tego jak jeden z najlepszych, najlepiej zarabiających, najprzystojniejszych i najbardziej eleganckich reżyserów może mieć taką żonę

ApolloCreed_

Może kiedyś był smeszkiem i ożenił się z nią dla jaj, ale gdy zdał sobie sprawę co za żart zrobił, stracił poczucie humoru.
Od tej pory nagrywa filmy bez humoru

Waginny_Aborto

co ty gadasz
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=gyIteCi_U2g&x-yt-cl=84 503534&x-yt-ts=1421914688

lepsze to niż dziecinne suchary marvela

ApolloCreed_

ona jest producentką jego filmów a na planie filmowym rządzi producent a nie rezyser. :) dlatego ma taką żonę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones