Christopher NolanI

Christopher Jonathan James Nolan

8,7
30 828 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Christopher Nolan

że on to ma filmy podobne do filmów finchera

zenek69_filmaniak

Tak se źle myślisz.

Sebu_BGZ

dobra dobra
ja swoje wiem

użytkownik usunięty
zenek69_filmaniak

Ha! Nie dorasta Fincherowi do pięt.

oj tego bym ie powiedział

użytkownik usunięty
zenek69_filmaniak

No cóż. Ja powiedziałem. Mam inne zdanie, mimo wszystko szanuję Twoją opinię.

Nie podobaja Ci się żadne jego filmy ;o?

użytkownik usunięty
jasnyy

Najbardziej spodobał mi się Prestiż, który oceniłem na 6. Incepcji dałem 3, tylko i wyłącznie ze względu na efekty specjalne. Muszę jeszcze osławione Memento zobaczyć i na tym skończę zaznajamianie się z twórczością tego reżysera.

To nieźle ;O Skąd ta nienawiść do Nolana ? Moim zdaniem wszystkie te filmy to są cuda..

użytkownik usunięty
jasnyy

Sorx za zwłokę. Nienawiść to dużo powiedziane. Incepcja nie była dla mnie niczym innym, jak kiepskim scenariuszem przykrytym efektami specjalnymi. Gra aktorska też nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Przy czym jestem przewrażliwiony na punkcie wychwalania filmu, w którym sam nie zauważyłem nic specjalnego. Gdybym miał być bardziej obiektywny na pewno wyżej oceniłbym tą produkcję, a tak cały ten "hype" dobił moją jego ocenę.
Batmany, IMO, miały za dużo do opowiedzenia i wyglądały jak streszczenie filmu właściwego.
Coś było takiego w prestiżu co mnie zaciekawiło, choć już nie pamiętam co. Może gdybym obejrzał jeszcze raz, to podniósłbym ocenę.
Nie uważam, że Nolan jest złym reżyserem (do partactwa Uwe Bolla jest mu baaardzo daleko). Po prostu nie podobają mi się jego filmy na tyle, żeby je wychwalać (niekoniecznie pod niebiosa).

Fincher słabszy, choć tez dobry.

ApolloCreed_

Fincher kiedyś był dużo lepszy... albo inaczej... teraz już nie robi filmów z pazurem, jak kiedyś

Kulasisko_Pospolite

etam Dziewczyna z tatuażem to jak najbardziej był film z "pazurem"

ApolloCreed_

no tu się mogę zgodzić :)

zenek69_filmaniak

Dużo lepsze robi, poza tym twórczość znacznie odmienna.

gowniarz_wyniosly

No dobra. Sprecyzuje. Obaj faceci mają bardzo oryginalne pomysły na filmy

użytkownik usunięty
zenek69_filmaniak

Które pomysły Nolana wydały Ci się oryginalne?

Jak to które ? A oglądał pan film memento albo incepcja? Ciekawe jaki rezyer by wymyslil film o gosciu ktory kradnie i “wsadza “(nie wie jak to nazwac) pomysly do umyslów innych ludzi wkradajac sie do ich snu

użytkownik usunięty
zenek69_filmaniak

"Memento" rzeczywiście było oryginalne, ale już nie "Incepcja". :-)

Przed "Incepcją" była "Paprika" (Powieść z 1993 i jej ekranizacja z 2006).
http://www.filmweb.pl/film/Paprika-2006-346814
http://en.wikipedia.org/wiki/Paprika_(novel)

Nolan wyraźnie czerpał od Japończyków dokładając oczywiście trochę od siebie.

O pierwszy raz slysze o tej paprice . Ale faktycznie mógł sie wzorowac na tym

zenek69_filmaniak

hmm też pierwszy raz o tym słysze. Do tej pory myślałem że Incepcja to pomysł całkiem nowy i wymyślony od podstaw przez Nolana a tu masz babo placek. Ale cóż Incepcja to dla mnie mistrzostwo i zdania chyba nie zmienie
ps. podoba mi się wasza kulturalna wymiana zdan. Przeważnie na Filmwebie kiedy ktoś na forum "chwali" się że ma inne zdanie niż reszta robi się chamsko i zaczyna się wyzywanie od trolli, a tu - kulturka :) POZDRAWIAM.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones