David O. Selznick

David Selznick

8,3
123 oceny pracy producenta
powrót do forum osoby David O. Selznick

"Czegokolwiek by nie dotknął swą magiczną reką" musiało być ratowane przez cały sztab odpowiedzialnych ludzi. Przeciwko potężnemu i wpadającemu w samouwielbienie stał długi szereg moich ulubieńców jak Hichcock, Welles, Carol Reed, Val Lewton, Raymond Chandler i Irving Thalberg rzucając, że był na planie tylko po to by przeszkadzać i ja nie mam powodu by im nie wierzyć.
Skądinąd jeden z najlepszych hollywoodzkich filmów o Hollywood "The Bad and the Beautiful" daję próbkę jego wielkości, jak i postawę pomniejszania roli utalentowanych współpracowników a wręcz poświęcania ich życia. Gdyby jednak odgrywającemu go Kirkowi Douglasowi zabrać piękny dołeczek w brodzie i gdzieś tak połowę tych pomysłów, które nie należały do niego wyszedłby prawdziwszy Selznick.
Z drugiej strony przecież może dla was jest ważna tylko statystyka ?
Wtedy jakbym nic nie mówił.

Picu

Polecam znakomity Teatr TV "Księżyc i magnolie" Macieja Wojtyszki! (w roli Selznicka - Marcin Dorociński),
także artykuł "Dawid i Goliaci, czyli David O. Selznick i Hollywood" Patrycji Włodek (EKRANY nr 2/2017),
sporo naświetla.

AutorAutor

No, ale wiem, że na pewno, możesz to wyjaśniśnic dużo lepiej i z uczuciem niż ja to co było 11 lat temu. Poproszę?? cocby o to z Dorocińskim?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones