Depeche Mode 

8,2
85 ocen muzyki
Depeche Mode
Zespół muzyczny Depeche Mode powstał w 1980 roku w mieście Basildon w Wielkiej Brytanii. Wcześniej w 1979 roku powstało Composition Of Sound (nie wydało żadnej płyty i zagrało w sumie 11 koncertów w klubach tzw.drugiej kategorii, gdzie próby odbywały się w garażu) założone przez Vincenta Clarke'a,Martina Lee Gore'a i Andy'ego Fletchera. Do nich po pewnym czasie dołączył Dave Gahan, który zasugerował nazwę zespołu Depeche Mode poprzez inspirację francuskim magazynem mody. Pierwszy koncert pod nazwą Depeche Mode miał miejsce prawdopodobnie 29.10.1980 roku w Londynie w klubie Ronnie Scotts. Alan Wilder był członkiem zespołu w latach 1982-1995, a Vince Clarke w latach 1980-1981. Zespół Depeche Mode pochodzi z kręgu elektronicznego popu. Gatunki muzyczne,które można odnależć w ich twórczości to New Romantic, New Wave, pop, rock. Muzycy z Depeche Mode przez te wszystkie lata swojej działalności zdobyli ogromną rzeszę fanów na całym świecie, którzy tworzą rozpoznawalną subkulturę zwaną depeszami lub depeszowcami. Depesze organizują zloty fanów DM i depoteki, czyli cykliczne imprezy, przeważnie w klubach lub dyskotekach. Depoteki odbywają się dosyć często zwłaszcza w Polsce, gdzie zespół ma jedną z największych baz fanów na całym świecie.
Zobacz pełny opis
Czytelnicy portalu AskMen.com sporządzili ranking 200 najlepszych albumów alternatywnych, w którym zwyciężył Violator grupy Depeche Mode.
Kiedy Depeche Mode zorganizowało akcję podpisywania albumu "Violator" w La Cienega Boulevard Record Store, na miejscu pojawiło się 17 tys. fanów. W wyniku zamieszek akcję trzeba było odwołać.
Podczas "World Violation Tour" w Nowym Jorku i Los Angeles w ciągu zaledwie kilku godzin sprzedano 40 tysięcy biletów.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Niektóre są brzydkie, inne głupie, można spotkać takie co są głupie i brzydkie ale wszystkie mają bardzo dobry gust muzyczny. Są uczuciowymi, ciepłymi romantyczkami i czasami są miłe. Dziewczyny jak marzenie!

W radości i smutku. Zawsze Depeche Mode. Ich muzyka jest dla mnie ważna. I długo będzie mi towarzyszyć. Wiem, że nie ma takich miar, lecz uważam DM za numer 1.

Każda płyta i każdy utwór Depeche Mode jest wyjątkowy i wspaniały.
DM mają najlepszych Fanów na świecie.
Depeche Mode!!!!

Jeszcze 5 dni i będę ją miał.

DM to oczywiście najlepszy zespół świata i czasy mojej młodości.

Ja najlepszej osobiscie nie mam, ale najgorsza, najmniej lubiana przeze mnie to "Broken Frame" i ostatnia "Sounds of Universe"
A wy jaka macie opinie?
No na pewno 80% z powie ze "Violator" najlepszy, ale czy oby na pewno?Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones