Depeche Mode

Zespół muzyczny Depeche Mode powstał w 1980 roku w mieście Basildon w Wielkiej Brytanii. Wcześniej w 1979 roku powstało Composition Of Sound (nie wydało żadnej płyty i zagrało w sumie 11 koncertów w klubach tzw.drugiej kategorii, gdzie próby odbywały się w garażu) założone przez Vincenta Clarke'a,Martina Lee Gore'a i Andy'ego Fletchera. Do nich po pewnym czasie dołączył Dave Gahan, który zasugerował nazwę zespołu Depeche Mode poprzez inspirację francuskim magazynem mody. Pierwszy koncert pod nazwą Depeche Mode miał miejsce prawdopodobnie 29.10.1980 roku w Londynie w klubie Ronnie Scotts. Alan Wilder był członkiem zespołu w latach 1982-1995, a Vince Clarke w latach 1980-1981. Zespół Depeche Mode pochodzi z kręgu elektronicznego popu. Gatunki muzyczne,które można odnależć w ich twórczości to New Romantic, New Wave, pop, rock. Muzycy z Depeche Mode przez te wszystkie lata swojej działalności zdobyli ogromną rzeszę fanów na całym świecie, którzy tworzą rozpoznawalną subkulturę zwaną depeszami lub depeszowcami. Depesze organizują zloty fanów DM i depoteki, czyli cykliczne imprezy, przeważnie w klubach lub dyskotekach. Depoteki odbywają się dosyć często zwłaszcza w Polsce, gdzie zespół ma jedną z największych baz fanów na całym świecie.

znani z

ocena muzyki

9,2 5 głosów
8,5 30 głosów

filmografia

sortuj wg:

pokaż:

moja aktywność:

muzyka
zwiń
2002 7,0
Resident Evil(2002)
1999
Midsummer(1999)
1991 7,2
Aż na koniec świata(1991)
Bis ans Ende der Welt
1988 5,8
Ziemskie dziewczyny są łatwe(1988)
Earth Girls Are Easy
1986 5,5
Dzisiejsze dziewczyny(1986)
Modern Girls
aktor
rozwiń
we własnej osobie
rozwiń
gościnnie
rozwiń
  • Czytelnicy portalu AskMen.com sporządzili ranking 200 najlepszych albumów alternatywnych, w którym zwyciężył Violator grupy Depeche Mode.
  • Kiedy Depeche Mode zorganizowało akcję podpisywania albumu "Violator" w La Cienega Boulevard Record Store, na miejscu pojawiło się 17 tys. fanów. W wyniku zamieszek akcję trzeba było odwołać.
  • Podczas "World Violation Tour" w Nowym Jorku i Los Angeles w ciągu zaledwie kilku godzin sprzedano 40 tysięcy biletów.
  • Najdłuższa w historii grupy trasa promująca płytę "Songs Of Faith And Devotion" okazała się tragiczna w skutkach. David Gahan przeżył atak serca, Andy Fletcher natomiast załamanie nerwowe.
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o