Depeche Mode 

8,3
74 oceny muzyki
Depeche Mode
Zespół muzyczny Depeche Mode powstał w 1980 roku w mieście Basildon w Wielkiej Brytanii. Wcześniej w 1979 roku powstało Composition Of Sound (nie wydało żadnej płyty i zagrało w sumie 11 koncertów w klubach tzw.drugiej kategorii, gdzie próby odbywały się w garażu) założone przez Vincenta Clarke'a,Martina Lee Gore'a i Andy'ego Fletchera. Do nich po pewnym czasie dołączył Dave Gahan, który zasugerował nazwę zespołu Depeche Mode poprzez inspirację francuskim magazynem mody. Pierwszy koncert pod nazwą Depeche Mode miał miejsce prawdopodobnie 29.10.1980 roku w Londynie w klubie Ronnie Scotts. Alan Wilder był członkiem zespołu w latach 1982-1995, a Vince Clarke w latach 1980-1981. Zespół Depeche Mode pochodzi z kręgu elektronicznego popu. Gatunki muzyczne,które można odnależć w ich twórczości to New Romantic, New Wave, pop, rock. Muzycy z Depeche Mode przez te wszystkie lata swojej działalności zdobyli ogromną rzeszę fanów na całym świecie, którzy tworzą rozpoznawalną subkulturę zwaną depeszami lub depeszowcami. Depesze organizują zloty fanów DM i depoteki, czyli cykliczne imprezy, przeważnie w klubach lub dyskotekach. Depoteki odbywają się dosyć często zwłaszcza w Polsce, gdzie zespół ma jedną z największych baz fanów na całym świecie.
Więcej
Czytelnicy portalu AskMen.com sporządzili ranking 200 najlepszych albumów alternatywnych, w którym zwyciężył Violator grupy Depeche Mode.
Kiedy Depeche Mode zorganizowało akcję podpisywania albumu "Violator" w La Cienega Boulevard Record Store, na miejscu pojawiło się 17 tys. fanów. W wyniku zamieszek akcję trzeba było odwołać.
Podczas "World Violation Tour" w Nowym Jorku i Los Angeles w ciągu zaledwie kilku godzin sprzedano 40 tysięcy biletów.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych