Kiedyś przepowiedziano im, że uratują świat podczas podróży w czasie. Teraz, jako dwaj niedoszli rockmani i ojcowie w średnim wieku, wciąż próbują nagrać hit, który wypełni ich przeznaczenie.
Czterej Jeźdźcy zostają zwerbowani przez geniusza technologicznego i zmuszeni do dokonania najbardziej niewiarygodnego skoku rabunkowego w ich karierze.
Jest to historia dwóch kobiet, których droga wiedzie w tym samym kierunku. Marianne jest delikatną, nieomal dziewczynką, natomiast Darly jest twardą, steraną życiem kobietą. Jednak podczas ich podróży zaczyna nam się objawiać troszeczkę inny punkt widzenia. Piękny film opowiadający o sile charakteru i przezwycięzaniu przeciwności losu.
Roboty sobowtóry wysłane z przyszłości zabijają Billa i Teda, aby zmienić przyszłość i nie dopuścić do stworzenia ich muzyki. Przyjaciele trafiają do piekła, ale spotykają tam Śmierć, który zgadza się z nimi zagrać o ich życie. Przegrywa coś około 6 razy, w tym w statki. Zgodnie z umową prowadzi ich do nieba, gdzie Bóg daje im do pomocy największego wynalazcę wszechświata - Wporzo. Z jego pomocą Bill i Ted konstruują dobre roboty, które pokonują złe. Szybka podróż w czasie na naukę gry i zespół Dzikie Ogiery wysyła swoje przesłanie w świat.