[{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/166590/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":6,"rate":8,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,0
6 ocen gry aktorskiej
Eric Martsolf
Eric Martsolf przyszedł na świat 27 lipca 1971 roku w Harrisburgu (Pensylwania, USA). Ma brata Justina. Jego matka, Nancy, pracowała jako nauczycielka. Natomiast ojciec, Rick, był prawnikiem. Martsolf ukończył licencjackie studia w zakresie politologii w Dickinson College w Carlisle (Pensylwania, USA).

Po uzyskaniu dyplomu postanowił poświęcić się karierze artystycznej i zaczął śpiewać na statku wycieczkowym. Następnie występował przez dwa lata w parku rozrywki Dollywood. Po tym okresie podpisał czteroletni kontrakt na udział w produkcjach Andrew Lloyda Webbera. Prawdziwą popularność przyniosła mu jednak rola Ethana Winthropa w serialu "Passions", którą otrzymał w 2002 roku. Aktor wcielał się w te postać aż do zakończenia produkcji w 2008 roku. Ta kreacja przyniosła mu nominację do nagrody Soap Opera Digest Award.

W 2008 roku Martsolf dołączył do obsady "Dni naszego życia" jako Brady Black. Sześć lat później otrzymał za tę rolę nagrodę Daytime Emmy. Trzykrotnie pojawiał się w internetowym serialu "Miss Behave". Od 10 października 2003 roku jest mężem Lisy Kouchak. Mają bliźniaków Masona Alana i Chase'a Evana (ur. 07.04.2006).
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 lipca 1971

miejsce urodzenia: Harrisburg, Pensylwania, USA

żona Lisa Kouchak (od 10.10.2003), bliźniaki: Mason Alan i Chase Evan (ur. 07.04.2006)
Ubiegał się o rolę Ethana w ''Passions'' już w 1999 roku, ale wtedy angaż otrzymał Travis Schuldt.
Ukończył licencjackie studia w zakresie politologii w Dickinson College w Carlisle (Pensylwania, USA).
Ma brata Justina.

forum osoby Eric Martsolf

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum