Fred Astaire

Frederic Austerlitz Jr.

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/44703/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":1065,"rate":8.51643192488263,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/44703/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":23,"rate":9.217391304347826,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/44703/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":18,"rate":8.5,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":4,"name":"music","above5p":false,"career":{"name":"kompozytor"},"ranking":{"name":"Muzyki","link":"/person/ajax/roles/44703/4","url":"/ranking/person/music"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"muzyki"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/44703/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"pracy producenta"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/44703/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,5
1 065 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Fred Astaire
  • Nie wiem co takiego Fred miał w sobie, ale ilekroć widzę go na ekranie to uśmiecham się szeroko, a w scenach tańca patrzę z niedowierzaniem nad jego profesjonalizmem, lekkością, finezją. To jest po prostu magia - takich jak on nie rodzi się wielu. A jak śpiewał - uwielbiam jego głos!
    Mam ambitne pragnienie obejrzenia jak największej ilości filmów z jego udziałem i mam nadzieję, że jakoś je zdobędę i się uda :)

    Pytanie do wielkich fanów - czy można gdzieś w Polsce kupić jakąś biografię Freda?

  • Enigmatic_Smile Zgadzam się z Tobą w 100%. On miał coś, czego nie miało wielu: charyzmę. Mnie udało się obejrzeć wszystkie produkcje z Fredem, zostały mi jeszcze programy telewizyjne, choć uwielbiam jego filmy, wszystkie jego filmy z Rita Hayworth i połowę jego filmów z Ginger Rogers oraz Parade Wielkanocną, Wszystkich na Scenę i Zabawną Buzię i Piękność Nowego Jorku oglądałam dwa razy, zawsze na poprawę humoru:) o ile wiem, nie ma jego biografii u nas w kraju, i raczej nie ma na co liczyć, mało popularny Fred u nas jest:(.

  • Lady_Eowyn Najdziwniejsze jest to, że kiedy w rozmowie mówi się "Fred Astaire" to ktoś mruga i mówi "a tak tak znam Fred Astaire", a jak pytasz w jakim filmie lubisz go najbardziej to (przynajmniej ja często dostaję odpowiedź) "Filmie? To on nie był tancerzem?" Ale może kiedyś doczekamy się jego biografii wydanej w Polsce? :)

  • Aktoreeczka Fajnie by było :) choć ja nawet po angielsku bym przeczytała, tylko nie ma nawet jak zdobyć, a jak już to książki zza granicy są horrendalnie drogie :(

  • Enigmatic_Smile Może dlatego się uśmiechasz, że to wykapany Stan Laurel.